Württemberg Kadınlar Gençlik Teşkilatı 12 Mart 2022 tarihinde çevrimiçi Şube Başkanlar Toplantısını gerçekleştirdi.

Württemberg Kadınlar Gençlik Teşkilatı Başkanı Neslihan Tekdemir topşantıya açılış konuşmasını şu sözlerle başladı, “Teşkilat çalışmalarımızı Şubelere indirirken evvela kendimiz benimsemeliyiz, Bunların başına Toplantılara eksiksiz katılım geliyor. Sizlere bir kaç tavsiyede bulunmak istiyorum; zamanınızı nereye harcadığınızı bilin. Her saniyeyi İslam için harcamalısınız. Zamanın sizi kontrol etmesine izin vermeyin, siz onu kontrol ediniz. Önemli işlerden önce istişare ediniz. Bir karara vardıktan sonra tevekkül edin ve Allaha teslim olun. Başkalarına sözleriniz ile nasihat vermektense davranışlarınızla örnek olun.”

Selamlama konuşması ile devam eden Württemberg Başkan Vekili Aydın Güran, Kadınlar Gençlik Teşkilatı Başkanlarına şu nasıhatı verdiler;  “Her şey sevgi dili ile olur. Davamızdan taviz vermeyeceğiz. Biz problemin bir parçası değil, problemleri çözen olmalıyız.”


Ardından Birim Bilgilendirmeler ve Çalışma Sunumlar yapıldı.

Toplantıya katılan Genel Merkezden Kadınlar Gençlik Teşkilatı Üniversiteliler Başkanım Rümeysa Yalçın, Başkanlarımızı motive edici sözler ettiler ve Davanın önemini şu sözleriyle vurguladılar  “Dava bizim ile yükselmez, biz Dava ile yükseliriz.”

Başkanlarımız Toplantıdan çok memnun kaldılar ve motiveli bir şekilde ayrıldılar.

IGMG Württemberg
Kadınlar Gençlik Teşkilatı
Teşkilatlanma