IGMG Württemberg Bölgesi tatilsden sonra ilk genişletilmiş bölge ve şube toplantısını yaklasık 400 kişilik bir katılım ile gerçekleştirdi. 
Toplantı Lauffen İmam hatibi Bilal Kızıl okuduğu açılış Kur’an-ı Kerim’i ile başladı. Bölge Teşkilatlanma Başkanı Mustafa Uzunun yaptığı Bölge ve Şube yoklamalarının ardından mikrofona Bölge Başkanı vekili Aydın Güran davet edildi. Güran konuşmasına teşkilatlarımızda hizmet yapan bütün iddarecilere hayır duada bulundu. Misafirlerine katılımlarından dolayı teşekkür eden Aydın Güran, “ İnsanların dertlerine derman olmak için varız, bu yüzden davamızı tanımak ve tanıtmak en asli görevimiz olmalıdır“ dedi. Genel Merkezden toplantıya katılan MYK üysesi ve Eğitim Başkan Yrd. Dr. Hakan Aydın sahneye davet edildi. Aydın konuşmasına dış ilişkilerin önemine işaret ederek bu konuda bölgemizideki hassasiyete dikkat çekti. Birim sunumları yapmak üzere Birim Başkanları tek tek mikrofona davet edildi. Özellikle Gençlik sunumunda salon coşkulandı. Ardından Genel Başkan danışmanı Mustafa Mullaoğlu konuşmasını yaparak katılımcıları motive etti.

Programın son bölümünde BYKda görev değişikliğine uğramış ve yeni Şube bakanlarımıza hediye takdim edildi. Kapanış Kur-an´ı Kerm ile toplantımız sona erdi. Toplu resimler alındı ve misafirler yemek ikramından sonra evlerine uğurlandı.