IGMG Württember Bölge yönetimi Stuttgart`ta Emin Eller Türk huzur evinde bulunan yaşlılara 03.05.2021 tarihinde iftar yemeği verdi ve tüm sağlık personeline hediyeler ikram etti.

Württember Diş İlişkiler Başkanı Kerem Erdoğan Ramazan ayı içerisinde pandemideki zorluklara rağmen, kurallara riayet ederek yaşlılarımız ile bir araya gelebilme özelliğini tattırdığı için „Emin Eller “yöneticilerine teşekkürlerini ifade etti.

15.01.2016 tarihinde SPD belediye meclis üyesi Ergun Can, Stuttgarter Wohnungsbaugesellschaft SWSG ve Stuttgart Sozialamt öncülüğünde „Emin Eller “derneğini 8 yöneticisi ile kurulmuş. 70 – 85 yaşları arasında olan 8 yaşlının bakımını „Akut Intensiv und Palliativzentrum “müdiresi Esma Öztürk 18 çalışanı ile organize etmekte.

Konuyla ilgili bilgi veren Emin Eller derneğinin başkanı Ergun Can ve dernek kurulu üyesi ve aile sözcüsü Sinem Kauth, bakıma ihtiyacı olan yaşlılarımızın kendilerini evinde hissedebilecek bir ortam oluşması için bu bakim daire konseptini oluşturduklarını ifade ettiler.

Esma Öztürk demens hastaların yaşlandıkları zaman öğrendikleri ikinci dillerini unuttuğunu ve bu yüzden burada örf ve adetlerini tanıyan ve onlarla bir yaşayan bakıcılar ile beraber olabilmenin zevkini tattıklarını söyledi. 24 Saat boyunca tüm bakımların yanı sıra Fiizik ve Ergo terapileri yapılan huzurevi sakinleri türk mutfağının lezzetini ve ortak oturma odalarında sohbet imkanının özelliğini yaşıyorlar. Dairelerin içinde her yaşlının kendi arzu ettiği şekilde düzenlediği bir odası var. Bilhassa ağır hasta olup son vaktinde olan yaşlılar burada inançları doğrultusunda arzu ettikleri şekilde bu vakti geçirebiliyorlar.

IGMG Württemberg Ana Teşkilat Kurumsal İletişim Başkanı İlyas Nur Çakmak ve Kadınlar Teşkilatı Kurumsal İletişim Başkanı Ayşe Bozkurt ve yönetimi tarafından hazırlanan hediyeler tüm bakım personeline üstün çalışmalarından dolayı ikram edildi.

 

IGMG Württemberg
Kurumsal İletişim Başkanlığı