HomeAllgemeinIGMG Württemberg Bölgesi Huzurevi Ziyareti

IGMG Württemberg Bölgesi Huzurevi Ziyareti

IGMG Württember Bölge yönetimi Stuttgart`ta Emin Eller Türk huzur evinde bulunan yaşlılara 03.05.2021 tarihinde iftar yemeği verdi ve tüm sağlık personeline hediyeler ikram etti.

Württember Diş İlişkiler Başkanı Kerem Erdoğan Ramazan ayı içerisinde pandemideki zorluklara rağmen, kurallara riayet ederek yaşlılarımız ile bir araya gelebilme özelliğini tattırdığı için „Emin Eller “yöneticilerine teşekkürlerini ifade etti.

15.01.2016 tarihinde SPD belediye meclis üyesi Ergun Can, Stuttgarter Wohnungsbaugesellschaft SWSG ve Stuttgart Sozialamt öncülüğünde „Emin Eller “derneğini 8 yöneticisi ile kurulmuş. 70 – 85 yaşları arasında olan 8 yaşlının bakımını „Akut Intensiv und Palliativzentrum “müdiresi Esma Öztürk 18 çalışanı ile organize etmekte.

Konuyla ilgili bilgi veren Emin Eller derneğinin başkanı Ergun Can ve dernek kurulu üyesi ve aile sözcüsü Sinem Kauth, bakıma ihtiyacı olan yaşlılarımızın kendilerini evinde hissedebilecek bir ortam oluşması için bu bakim daire konseptini oluşturduklarını ifade ettiler.

Esma Öztürk demens hastaların yaşlandıkları zaman öğrendikleri ikinci dillerini unuttuğunu ve bu yüzden burada örf ve adetlerini tanıyan ve onlarla bir yaşayan bakıcılar ile beraber olabilmenin zevkini tattıklarını söyledi. 24 Saat boyunca tüm bakımların yanı sıra Fiizik ve Ergo terapileri yapılan huzurevi sakinleri türk mutfağının lezzetini ve ortak oturma odalarında sohbet imkanının özelliğini yaşıyorlar. Dairelerin içinde her yaşlının kendi arzu ettiği şekilde düzenlediği bir odası var. Bilhassa ağır hasta olup son vaktinde olan yaşlılar burada inançları doğrultusunda arzu ettikleri şekilde bu vakti geçirebiliyorlar.

IGMG Württemberg Ana Teşkilat Kurumsal İletişim Başkanı İlyas Nur Çakmak ve Kadınlar Teşkilatı Kurumsal İletişim Başkanı Ayşe Bozkurt ve yönetimi tarafından hazırlanan hediyeler tüm bakım personeline üstün çalışmalarından dolayı ikram edildi.

 

IGMG Württemberg
Kurumsal İletişim Başkanlığı

Keep exploring...

IGMG bekundet Anteilnahme und Solidarität bei Mahnwache in Mannheim

Am heutigen Montag, den 3. Juni 2024, haben sich rund 8.000 Menschen auf dem Mannheimer Marktplatz versammelt, um des getöteten Polizisten zu gedenken, der...

İGMG Württemberg Bölgesi Mannheim Marktplatz Saldırı Sonrası Hayatını Kaybeden Polis Memuru Hakkında Basın Açıklaması

Büyük bir üzüntü ve acı içindeyiz! Cuma günü Mannheim Marktplatz'ta meydana gelen saldırıda bir polis memuru bıçakla ağır yaralanarak hastaneye sevk edilmişti.  Bugün büyük bir üzüntüyle,...

Places to travel

Related Articles

1. Sınıf Öğrencilerinden Cami Ziyareti

Sindelfingen de ilkokul 1.Sınıf camimizi ziyarete geldi. 17 çocuk ve 2 öğretmen camimizi ve...

İSTİŞARE VE ATAMA

IGMG Württemberg Bölgesi Mössingen Şubesinde  istişare neticesinde Cemiyet Başkanlığına Sabri AKKAR kardeşimiz atanmıştır. Bugüne...

İSTİŞARE VE ATAMA

IGMG Württemberg Bölgesi Lauffen Şubesinde  istişare neticesinde Cemiyet Başkanlığına Yıldıray VAROL kardeşimiz atanmıştır. Bugüne...

Bretten Ulu Camii Dua Günü

Okula başlayan öğrencilerimiz için Bretten Ulu Camii olarak Dua Günü yaptık. Rabbim zihin açıklığı...

Mühlacker Dua Günü

Mühlacker Şubesi olarak İSV camisinde 19.09.2021 tarihinde yaklaşık 20 çocuk ve velileri ile dua...

Enzweihingen Dua Günü

Her sene olduğu gibi bu senede okula yeni başlayan çocuklarımıza dua günü düzenledik. Ana...

Enzweihingen Eğitim Sezon Kapanışı

Pandemie'den dolayı inişli çıkışlı bir eğitim sezon sonuna daha geldik. Bu zor dönemlerde bizleri...

Bretten Ulu Camii YEK Sezon Kapanışı

IGMG Bretten Ulu Camii Kadınlar Teşkilatı olarak YEK (Yetişkinler Eğitim Kursu) ve sezon kapanışını...