HomeAllgemeinAalen Fatih Camii Ramazan Panosu Çalışması

Aalen Fatih Camii Ramazan Panosu Çalışması

Başı rahmet, ortası mağfiret sonu ise cehennem azabından kurtuluş olan Ramazan ayının içinde bulunmaktayız. Bu mübarek ayı pandemi şartları dolayısıyla kısıtlamalarla geçiriyor olmanın hüznünü taşıyoruz. Her ne kadar eski Ramazanların atmosferinde yaşayamıyor olsak da, bu süreçte birlik ve beraberliğin önemini, cemaat olma şuurunun ehemmiyetini bir kez daha tecrübe etmiş olduk.

Pandemi süresince birbirimizi kolladık, yeri geldi büyüklerimizin alışverişlerini yaptık. İnsanlara faydalı olabilmenin ne kadar güzel bir duygu olduğunu hep beraber anımsadık.

Bu sebeple içinde bulunduğumuz şu mübarek ayı fırsat bilerek Fatih Camii olarak, Aalen’in farklı bölgelerinde panolar kiralayıp peygamberimizin şu müstesna hadisiyle süsledik:

‘Sizin en hayırlınız, insanlara en faydalı olanınızdır.’

Rabbimizden dileğimiz odur ki, Ramazan ayı hürmetine bizlere mağfiret etsin, birlik ve beraberliğimizi bozmasın ve bu ayı kurtuluşumuza vesile kılsın.

Panoları size sunmaktan şeref duyarken bilvesile emeği geçen herkese şükranlarımızı arz eder, mübarek Ramazan bayramınızı en içten dileklerimizle kutlarız.

Sehr geehrter Aalener,
liebe Bürgerinnen und Bürger der Stadt Aalen,
auch dieses Jahr sind wir dazu aufgefordert den Segenmonat Ramadan aufgrund der Corona-Pandemie mit Einschränkungen zu verbringen. Trotz des bitteren Beigeschmacks dieses Status-Quo-Zustandes hat uns dieses Virus daran erinnert, wie bedeutsam Einheit, Solidarität und Mitgefühl für unsere Gemeinschaft ist. Während der Pandemie haben wir uns umeinander gekümmert, ältere und risikobehaftete Mitmenschen geschont  und uns untereinander geholfen. Diese herausfordernden Umstände haben uns gezeigt, wie schön es sein kann, unseren Mitmenschen nützlich zu sein. Genau aus diesem Grund haben wir als Fatih-Moschee eine Vielzahl an Werbeplakaten in Aalen angemietet und diese Plakate mit den weisen Worten unseres Propheten Mohammed – Friede sei mit ihm – beschmückt.
“Der Beste Mensch ist derjenige, der seinen Mitmenschen am nützlichsten ist.”
Es ist unser Wunsch von unserem Herrn, dass er uns im Monat Ramadan vergibt, unsere Einheit und Solidarität stärkt und uns baldmöglichst aus dieser Pandemie befreit.

IGMG Württemberg
Aalen Fatih Camii/Moschee

Keep exploring...

IGMG bekundet Anteilnahme und Solidarität bei Mahnwache in Mannheim

Am heutigen Montag, den 3. Juni 2024, haben sich rund 8.000 Menschen auf dem Mannheimer Marktplatz versammelt, um des getöteten Polizisten zu gedenken, der...

İGMG Württemberg Bölgesi Mannheim Marktplatz Saldırı Sonrası Hayatını Kaybeden Polis Memuru Hakkında Basın Açıklaması

Büyük bir üzüntü ve acı içindeyiz! Cuma günü Mannheim Marktplatz'ta meydana gelen saldırıda bir polis memuru bıçakla ağır yaralanarak hastaneye sevk edilmişti.  Bugün büyük bir üzüntüyle,...

Places to travel

Related Articles

1. Sınıf Öğrencilerinden Cami Ziyareti

Sindelfingen de ilkokul 1.Sınıf camimizi ziyarete geldi. 17 çocuk ve 2 öğretmen camimizi ve...

İSTİŞARE VE ATAMA

IGMG Württemberg Bölgesi Mössingen Şubesinde  istişare neticesinde Cemiyet Başkanlığına Sabri AKKAR kardeşimiz atanmıştır. Bugüne...

İSTİŞARE VE ATAMA

IGMG Württemberg Bölgesi Lauffen Şubesinde  istişare neticesinde Cemiyet Başkanlığına Yıldıray VAROL kardeşimiz atanmıştır. Bugüne...

Bretten Ulu Camii Dua Günü

Okula başlayan öğrencilerimiz için Bretten Ulu Camii olarak Dua Günü yaptık. Rabbim zihin açıklığı...

Mühlacker Dua Günü

Mühlacker Şubesi olarak İSV camisinde 19.09.2021 tarihinde yaklaşık 20 çocuk ve velileri ile dua...

Enzweihingen Dua Günü

Her sene olduğu gibi bu senede okula yeni başlayan çocuklarımıza dua günü düzenledik. Ana...

Enzweihingen Eğitim Sezon Kapanışı

Pandemie'den dolayı inişli çıkışlı bir eğitim sezon sonuna daha geldik. Bu zor dönemlerde bizleri...

Bretten Ulu Camii YEK Sezon Kapanışı

IGMG Bretten Ulu Camii Kadınlar Teşkilatı olarak YEK (Yetişkinler Eğitim Kursu) ve sezon kapanışını...