IGMG Württemberg Kadınlar Teşkilatı Teşkilatlanma başkanlığı bünyesinde organize edilen kardeş şube buluşmaları 27 şubede, 205 İdarecinin ve Temsilcinin katılımı ile Online Platformlarda icra edildi.

Bölgede mevcut olan şubeler, 9 Grup olmak üzere, mesafeler göz önünde bulundurularak Kardeş şubeler belirlendi. 2020 senesinde de olduğu gibi 2021 senesinde Çalışma Takvimlerinde yer alan ve her grubun üç kez gerçekleştireceği kardeş şube buluşmalarının ortak Proje konusu olarak, Müteşebbis ve akabinde şube oluşumun temelini oluşturan “Temsilciler” belirlendi.

Şubelere 2021 senesinin Kasım ayına kadar aktif bir şekilde proje üzerinde çalışarak, yeni Temsilcilerin oluşmasının yanı sıra mevcut olan Temsilciler nasıl daha aktif hale getirile bilinir, hangi faaliyet ve çalışmalar yapılmalı sorularına da değinmeleri, çözüm yollarını araştırarak projeyi tamamlamaları ve 2021 senesinde Online Platformda iki kez icra edilecek olan KT Temsilciler Toplantısına Temsilcilerin katılım sağlaması noktasında şubelerin gerekli hazırlıkları yapması ve takibatı görevi verildi.

Bu projeye ön hazırlık amacı ile 2020 senesinin son buluşmalarına KT Bölge Yönetim Kurulu üyeleri de katıldı. Temsilciliğin önemi, Temsilcilik nedir, Temsilcilik nasıl planlanır, kimler temsilci olabilir, Temsilcinin görevi ve sorumlulukları nelerdir konuları  hakkında detaylı bilgi aktaran Bölge üyeleri, Özellikle bizlere hasret den bir duvar ören bu süreçte, Milli Görüş Teşkilatı olarak şubelerimizdeki aktif temsilcilerin vesilesi ile gidemediğimiz, yanında olamadığımız, destek sağlayamadığımız, hüznünü ve acısını paylaşamadığımız,  yapılan çalışmalardan haberdar edemediğimiz hiçbir kardeşimiz kalmamalı.Sizin en hayırlınız insanlara en faydalı olanınızdır.” Hadisi Şerifi gereği din kardeşlerimizin sorun ve sıkıntılarından haberdar olarak irtibatta ve iletişimde olmalıyız. Can vermeliyiz, destek ve umut olmalıyız.” diyerek Temsilciliğin önemine ve gerekliliğine vurgu yaparak katılımcılara teşekkür etti.

Bölge Kadınlar Teşkilatı olarak şubelerimizi samimi bir şekilde gerçekleştirdikleri bu güzel organize ve verimli buluşmalar için tebrik ediyor çalışmalarında başarılar diliyoruz.

IGMG Württemberg
Kadınlar Teşkilatı
Teşkilatlanma Başkanlığı