IGMG Württemberg Kadınlar Teşkilatı Teşkilatlanma başkanı Ü. Telli’nin öncülüğünde kampanya süresi 15.11.2020 – 31.01.2021 tarihleri arası olarak belirlenen Yaşa – Yaşat -Yeşert“, Her Üyeden Yeni Bir Üye Sloganı ile camiye üyelik kampanyasının startı verildi.

Bölge KT Teşkilatlanma Başkanı Sayın Telli, “Teşkilatlanma başkanları olarak takip etmemiz gereken en önemli çalışmalardan biriside şüphesiz camiye üyelikdir. Bismillah diyerek başarıya ulaşacağımız yolculuğumuzun bir adımını daha atacağız. Kubbeleri altında gönülleri buluşturan camilerimiz Müslümanın ilk mektebi, toplumun manevi merkezi, şehrin ruhu, sokağın kalbi, Müslümanların umudu ve Kabe’nin şubeleridir.

Camilere giderken attığımız her adımın bile Rabbimizin katında bir değeri var ise, bu camilerin yaşatılması ve gelecek nesillerimize paha biçilmez bir miras bırakmanın da büyük değeri ve sevabı vardır. Cenab-ı Allah Ayeti Kerimesinde şöyle buyuruyor: “Allah’ın mescitlerini, ancak Allah’a ve ahiret gününe inanan, namazı dosdoğru kılan, zekâtı veren ve Allah’tan başkasından korkmayan kimseler imar eder.” (Tevbe suresi 18).  

Bu ayeti Kerime`nin muhatapları bizler, bu zikredilen tarifte yer almak için ne yapacağız? 

Camilerimize sahip çıkarak camimizde yaşayacağız, camimizi yaşatacağız ve üyeler ile canlı ve aktif tutarak yeşerteceğiz. Camilerimiz yarın arkamızdan sevaplarımızın akacağı bir sadaka-i cariyemiz olacaktır. Miras olan bu camilerimizi bizden devralacak olan nesillerimiz de, camilerimiz sebebiyle bizleri rahmetle anacaklardır. Bir neslin manevi geleceği camilerse ‘‘Yarınlar Senin Elinde‘‘. Cami üyeliği geleceğimizin teminatıdır. Camilerin imarında bizimde payımız olsun ve neslimizin gidecek bir camisi olsun istiyorsak, camilerimize üye olalım ve üyeler bulalım‘‘ dedi.

Württemberg Bölgesi Kadınlar Teşkilatı olarak kampanyaya sahip çıkarak, azami destek veren tüm şubelerimizi ve idarecilerimize teşekkür ediyor, çalışmalarının hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyoruz.

IGMG Württemberg
Kadınlar Teşkilatı
Teşkilatlanma Başkanlığı