IGMG Württemberg Kadınlar Teşkilatı Eğitim Başkanlığı’nın düzenlemiş olduğu Online Aile Okuluna 105 aile katıldı. Genel Merkez Eğitim Başkan Yardımcısı Ramazan Başlık Bey, Psikohekim Abdulaziz Yılmaz Bey ve Genel Merkez İrşad Birimi Araştırma Görevlisi Muhammed M. Yüksel Beyefendilerin katılımları ile Württemberg Bölgesi Aile Okulu Programıyla evlere misafir oldu.

Ramazan Başlık Bey “Çocuğunuzun kurtuluşu için elinizden gelenini yapın” sözleriyle çocukların ve gençlerin genel problemlerine dikkat çekti. Abdulaziz Yılmaz Bey ahlâk eğitiminin önemini “3K” tekniği ile açıklık getirdi “3K = Kafa, Kalp, Karın, bu üç şey ahlâkı şekillendirir. Çocuğunuzun düzelmesini istiyorsanız önce kendiniz düzelin. Çocuğunuza anlattığınız bilgilerin duygularını birleştirip kalbine nasıl indirdiğine dikkat edin. En önemlisi: Helal lokma konusunda hassas olun”… . Aileler Abdulaziz Beyin Pedagojik yaklaşımından çok etkilendiler. Son olarak Muhammed M. Yüksel Beyefendi jenerasyonlar arası sorunlara değinirken “Bu çağın aşırı tüketim sorunu var” vurgusunu yaptı. Bölge Başkanı Zeki Şeker Bey’in teşekkür konuşmasıyla ailelerin bilinçlendirildiği bu güzel program son buldu.

Seminere katılan Ailelere Katılım Sertifikaları önümüzdeki günlerde gönderilecektir. Katılımcılardan ve emeği geçenlerden Allah razı olsun.

 

IGMG Württemberg
Kadınlar Teşkilatı
Eğitim Başkanlığı