„Sefer bizden, Zafer Allah’tan.“ diyen İslam Toplumu Milli Görüş Württemberg Bölgesi Kadınlar Teşkilatı Teşkilatlanma Başkanlığının 2022 senesinin ilk Birim Eğitim Toplantısı (BET) KT Teşkilatlanma Başkan Yardımcısı Ü. Toptaş Hanımefendinin organizesi ve takibinde şubelerden tam katılım ile 10 Ocak 2022 tarihinde çevrimiçi olarak gerçekleştirildi.

Açılış Kuran-ı Kerimi ile başlayan toplantı, Teşkilatlanmaların rüzgarı kıymetli Ü.Telli Hanımefendi 2022 çalışma senesine ‘‘Sevgiyle yapılan Görevler bereketlenir.‘‘ Sloganı ile birlikte ‘‘Bismillah“ diyerek.. ‘‘İnsana Rabb’inin bahşettiği en kıymetli nimetlerden biri ömür, diğeri ise sevgidir. Biz de bize ikram edilen ömrü harcayarak Rabbimize şükrümüzü eda etmeye çalışırız. İçinde sevginin barındığı her çalışma, her görev şüphesiz ki muhakkak yerini bulur. Görevi sevmek, hem başarıya atılan ilk adım hem de gündelik hayatımızı bereketlendirir. Bize heyecan lazım arkadaşlar. Heyecan. Heyecan. Heyecan… Heyecan bitince bizde biteriz. Bu davada isterse 10, isterse 20, 30 yıl hizmet edelim o heyecanı hiç bırakmamamız gerekir.

Ortak hikayelerimiz, anılarımız olmalı. Yaptıklarımıza anlam yükleyeceğiz. Bugün burada geçirdiğimiz bu değerli zamanda bizim ortak bir hikayemiz ve anımızdır.’’ sözleri ile devam etti. Hz. Mevlana’nın buyurduğu gibi: “Gözyaşının bile görevi varmış. Ardından gelecek gülümseme için temizlik yapar.” Gelecek nesillerin inşası için görev aşkıyla çalışan Württemberg Kadınlar Teşkilatı, geceye şiirler, menkıbeler, beyitler ve insanı mest eden ilahilerle damgasını vurdu.

„Hoşça bak zâtına kim zübde-i âlemsin sen, Merdüm-i dîde-i ekvân olan âdemsin sen“ Şeyh Galip.

Tüm katılan Başkanların çeşitli sunumlarıyla dolu dolu geçen programda, hizmette sınır ve rakip tanımayan ekip, dualarla birlikte iletişim ve gönül bağının güçlenmesine vesile oldu.

„Aşk kuvvetimiz, samimiyet ve halisiyet kudretimiz, hakikat rehberimizdir.“ (Sezai Karakoç)

Kapanış Kuranı-ı Kerimi ve ‘‘Hayrın başladığı yer kalbimiz, kalbimizdekini döktüğümüz yer dilimizdir. Yüce Yaradan bizleri her daim sözü hayır olan kullarından eylesin.’’ Duası ile son bulan bu özel geceye özenle hazırlanan, emek veren ve katkılarından dolayı tüm şube Teşkilatlanma başkanlarına teşekkür ediyor, çalışmalarının ve başarıların devamını temenni ediyoruz.

IGMG Württemberg
Kadınlar Teşkilatı Teşkilatlanma Başkanlığı