İslam Toplumu Milli Görüş Württemberg Bölge Başkanlığı 16 Ocak Pazar günü Bölge Merkezinde Genişletilmiş Bölge Yürütme Kurulları ve Şube Başkanları ile beraber taplandı.

Kur’an-ı Kerim okunarak açılan toplantiya IGMG Genel Başkanı Kemal Ergün ve Teşkilatlanma Başkanı Murat İleri beyler katıldılar. Zeki Şeker beyin selamlama konuşmasıyla devam eden toplantıda Murat İleri bey Genel Merkez Başkanlık Divanı kararını açıkladı. 15 Eylül 2014 Yılında IGMG Württemberg Bölge Başkanlığına getirilen Zeki Şeker bey 16.01.2022 tarihi itibariyle IGMG Württemberg Bölge Başkanlığı görevinin son bulduğu açıklandı. IGMG Württemberg Bölge Başkanlığına vekaleten Bölge Teşkilatlanma Başkanı Aydın Güran bey atandı.

Zeki Şeker 7 Yıl 4 Ay süren görev süresince kendisini yalnız bırakmadığı, gayretli çalışmalarından dolayı tüm GBYK ve ŞB Başkanlarına teşekkür edip helallik istedi. Bölge Başkanlığına vekaleten atanan Aydın Güran bey Zeki Şeker beye bugüne kadar birlikte güzel çalışmalara imza attık dedi ve kendisine teşekkür etti. BYK’ dan ve ŞB larından desteklerini istedi.

Sonrasında IGMG Genel Başkanı Kemal Ergün bey konuşmasında 10-20 yıl öncesinin Avrupasına değindi. Günümüz dünyasını iyi analiz etmemiz gerektiğine vurgu yaptı. Müslimanlar her alanda aktif rol almalıdır bu sayede üzerimizde bulunan ön yargıları bertaraf edebiliriz dedi. Zeki Şeker Başkana bugüne kadarki güzel çalışmalarından dolayı teşekkür etti ve Wurttemberg Bölge Başkanlığına vekaleten atanan Aydın Güran beye de başarılar diledi.

 

IGMG Württemberg
Teşkilatlanma Başkanlığı