Württemberg Kadınlar Teşkilatı Teşkilatlanma başkanlığının organize ettiği Şube Başkanları ve Birim Eğitim Toplantısı 27 Ekim 2021 de çevrimçi olarak güzel bir katılım ile icra edildi.Toplantı Lauffen şubemizden 2021 YEK yarışmasında Kuran-ı Kerim dalında birinci olan Y. Genç Hanımefendinin Kuran-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Akabinde toplantının sunumunu yapan Bölge Teşkilatlanma başkan yardımcısı Ü. Toptaş selamlama konuşması için Bölge başkanı A. Akkuş’a söz verdi. ‘’Mescitlere Gönül verenlere selam olsun!’’ diyerek söze başlayan Akkuş: “ Erdemli bir toplumun inşası için teşkilatımızın da prensibi olan insanlığa hizmet, en şerefli görevimizdir. Her birimizin dünya hayatının bir imtihan yeri olduğunu, dolayısıyla ahiretimiz için çalışmalarımızın en güzel bir şekilde devam edip,  iyilik ve güzelliklerin çoğalması için Şubelerimizde özverili bir şekilde çalışmalıyız. İnsanın yüzü süsüdür, yüzün süsü  gözlerdir, aklın süsü dildir, dilin süsü sözdür, düsturunca manevi ve ebedi kurtuluşun reçetesi, gönül ihya etmektir. Ahiretimizi dünyanın önüne geçirebilirsek, dünyanın her bir yerinde hayrı hizmetlerimiz devam edecek. Hepimiz için Sadaka -i Cariye olacak kalıcı hizmetler yapacağız. Hedefimiz dünya üzerinde yaşayan bütün insanları İslam şuuruyla bilinçlendirmek, kendini kontrol edebilen kişiler yetiştirmek, kendi için istediğini başkası içinde isteyen olmaktır. Bütün kolaylıklar zorluklar tarlasında  ekili bir tohumdur. Zorluklar tarlasında ekilen tohumlar yeşerince, geleceğimizin sağlam temeller üzerine inşası gerçekleşmiş olur. Kuru bir tohum tevekkül sırrı ile en sert kayaları deler, aşkla kök salar. Kök salan tohum, şevkle meyve verir ve yetişince sağlam bir temeli olur. Onun için ilk önce kendimizden başlayacağız ve ayna tutacağız. Bugün Gönüllere dokunmak için Bölge ve Şubelerde 6 Birimin organizesi ve takibatı altında olacak olan Vakt-i Vuslat projesini  sizlerle paylaşacağız.,Vakt-i Vefa (Teşkilatlanma birimi),  Vakt-i Tebessüm (Eğitim ve İdari İşler ve Organize birimi), Vakt-i Dua (İrşad birimi), Vakt-i Derman (İYSHB birimi), Vakt-i Huzur (Hac ve Umre birimi) ile gayemiz camilerimiz’ de Cemaat, Üye, Emektar, Çınar, Veli, Komşu ve çevremizdeki tüm Müslüman kardeşlerimiz ile irtibatta geçmek ve irtibatta kalmak, hasbihal etmek, muhabbeti artırmak, gönül almak ve kazanmak,  gönüllere dokunmak, sevinç ve dertlerine ortak olmak ve gençlerimize vefa duygusunu aşılamaktır. Bizler kalp medeniyetinin mirasçılarıyız. Kalplerimizi birleştirirsek İslam kimliğini koruyan şahsiyetli gelecek nesillerimize en güzel mirasımız olmuş olur.’’ dedi.

Özel misafir olarak toplantıya iştirak eden Württemberg Bölge Hasene Bşk. yrd. İsmail Akkuş ve Hasene Afrika/Gambia Partner Kuruluş Sorumlusu Muhammed Keyta Gambia’da yapılan çalışmalar ve yetim projesi hakkında bilgilendirme yaptılar.Teşkilatlanma, Eğitim, İrşad, İYSHB ve Hac ve Umre başkanlarının genel sunumları ve Genel Merkez Teşkilatlanma başkanı A. Temel’in selamlamasından sonra Birim Eğitim Toplantılarını gerçekleştirmek üzere İdareciler odacıklara ayrıldı.

Tüm İdarecilere toplantıya katılımları ve yaptıkları özverili çalışmalar için teşekkür, Dilek ve Temenniler, Kapanış Kuran-ı Kerimi ve Duası ile toplantı ‘’Yapacağım diye vakit geçirme. Yaptım de.’’ sözleri ile son buldu.

 

IGMG WÜRTTEMBERG
KADINLAR TEŞKİLATI