Württemberg Bölgesi  Kadınlar ve Kadınlar Gençlik Teşkilati tarafından 21.02.2021 toplam 98 katılımcılarla birlikte Evliliğe hazırlık okulu gerçekleştirildi.

Bölge KT Eğitim Başkanı Fatma Çakmak ve KGT Başkanı Neslihan Tekdemir’in selamlama konuşmalarından sonra IGMG Eğitim Başkanı Elif Köse genç kızlarımıza evliliğin önemi ve nişanlı döneminde hangi hususlarda dikkat edilmesinin gerektiğini açıkladı.

Evliliğin altı önemli hikmetlerini şöyle sıraladı;

1. İnsanların çift yaratılması
2. Birlikte
3. Ailenin huzur ve sukûnet kaynağı olması
4. Kadın-Erkek birbirini tamamlaması
5.  Neslin devam etmesi ve korunması
6. Fiziksel ihtiyaç

Islam dininde evliliğin önemini Hadis-i Şerif’lerle ve Kuran-ı Kerim ayetleriyle destekledi. Evlilik Allahın emri ve aynı zamanda Peygamberimizin Sünneti’dır. Herşeyin zamanı olduğu gibi, evliliğin de bi zamanı vardır. Maddiyat, Eğitim ve Kariyer için evlilik geçtirilmesin. Bunlar hedef birliği aynı olunca evlilikden sonrada gerçekleştirebilenecek hedeflerdır.

Müslümanların en güçlü silahı duâ’dır.

“Ey rabbimiz! derler, “Bize mutluluk getirecek eşler ve çocuklar bahşet; bizi günahtan sakınanlara öncü yap!” (Furkan Suresi 74. Ayet)

Açıklayıcı Seminerin ardından genç kızlarımızın “Nişanlık süresi nekadar olmalı?” ve benzer sorularına cevap verip ve açıklık getiren Elif Köşe Başkanımızdan ve emeği geçen herkesten Allah razı olsun.

IGMG Württemberg
Kadınlar Teşkilatı/Kadınlar Gençlik Teşkilatı
Eğitim Başkanlığı