Bir eğlenceli ve dopdolu Abi-Kardeş haftası daha sona erdi. 2020’deki Abi-Kardeş haftası öncekilerine göre daha özel ve deneysel geçti. Pandemi nedenleri yüzünden üç güne sığdırdığımız program, herşeye rağmen dolu dolu geçirmemize mani olamadı. Programımızın bir kısmı dijital şekilde gerçekleşti. Diğer kısmıda kurallara uymak suretiyle camide gerçekleşti.

Abi-Kardeş haftasının ilk etkinliği akşam ile yatsı namazı arasında Kuran’ı-Kerim halkası kurarak beraber kainatı yaratan Allah(c.c.)’ın kelamını okumaktı. Yatsı namazını eda ettikten sonra cemaat-i müslimine sahlep ikramımız oldu.
Ertesi gün sabah namazına buluşmak ümidiyle abiler kardeşlerden, kardeşler ise abilerden veda ettiler.
Yatsı ile sabah namazlarını cemaatle eda eden bütün gece namaz kılmış sevabına nail olur. Bu şekilde Abi-Kardeş haftamızın ikinci günü sabah namazına buluşmak ile başladı. Namazı cemaatle kıldıktan sonra İsa Gündoğdu hocamız cemaat ile sohbet etti. Çıkışta cemaate ikramda bulunuldu.
Üçüncü gün ise abiler kardeşleriyle berabe eğlenceli bir şekilde online zaman geçirdiler. Bu eğlenceye değişik platformlarda oyunlarla katılım sağladılar. Bu faaliyetler abiler ile kardeşler arasında ayrı bir bağ oluşturdu.

Hasılı çok farklı bir abi-kardeş haftası geride bırakmış olduk. Online olduğu halde eğlenceli ve manevi açıdan çok istifade edici bir hafta geçirdik. Allah ibadetlerimizi kabul eylesin. Emeği geçen ve katılım sağlayan abilerden, kardeşlerden ve diğer herkesten Allah razı olsun.
Diğer bir faaliyette buluşmak ümidiyle selametle kalın.

 

WÜRTTEMBERG
RASTATT
GENÇLİK TEŞKİLATI