Württemberg bölgesi Gençlik Teşkilatı’nın Orta Ögretim gençliğine yönelik “Gelecek Sensin! “ adlı projesinin ilk semineri Rastatt Şubesinde icra edildi. Württemberg Bölgesi Gençlik Teşkilatı başkanı Fatih Akbaş, açılış konuşmasında Gelecek Sensin! projesini açıklayıp, önemine değindikten sonra, gençlerin bütün dikkatleriyle dinleyip, anlayıp ve burada öğrendiklerini tatbik etmelerini istedi. Değerli Abimiz Abdurrahman Bülbül seminerinde Müslüman gencin kimliği, ahlakı ve yaşam tarzının nasıl olması gerektiğini anlattı. Müslümanlar’ın güzel ahlaklı yaşantısıyla örnek olup, İslamı iyi ve güzel bir şekilde temsil etmesi gerekliliği vurguladı.

Özellikle gençlerimiz günümüzdeki kötü örnekleri değilde, Müslümanların ÖNDEN GİDENLERİ’ ni örnek alması gerektiğini söyledi. Günümüz dünyasında etrafımızda yanan ateşi, Hz. İbrahimin ateşine benzediğini ve biz Müslüman gençlerin ise bu ateşe bir karınca misali bir damla kadar bile olsa ALLAH yolunda o ateşe su taşımamızın, bizler için ne kadar önemli olduğunu açıkladı. Ve yine karıncaların, yalnız değil sürüler halinde teşkilatlandıklarını ve böylelikle daha güçlü olduklarını dile getirdikten sonra bizlerinde ancak Cemaat olup Teşklatlanmamız halinde daha güçlü ve etkili olacağımızın tesbitini yaptıktan sonra seminerini sonlandırdı.

NOT: Gençlerin ilgisini çeken “Gelecek Sensin” projesinin ikinci ve ücüncü etapları olacaktır. Bu proje Bölge genelinde uygulanacaktır.

IGMG Württemberg

GT #igmg #igmgbw #igmggenclik