IGMG Württemberg Bölgesi Eğitim Başkanlığımızın her sene organize ettiği Bilge Çocuk Bilgi Yarışması temel bilgiler 1.2.3 den Bölge Finalinin 11.sini 20.06.2021 tarihinde Fellbach Şubemizde gerçekleşti.

Genel Merkezden Eğitim Başkan Yardımcısı sayın Ramazan Başlık, Bölge Başkanımız sayın Zeki Şeker, Bölge Eğitim Başkanımız sayın Rasim Gül, 13 şubemizden 30 öğrencimizin, veli, eğitimci ve şube birim başkanlarımızın katılımlarıyla güzel bir organizyon gerçekleştirdik.

Sunumunu Bölge Kurumsal İletişim Başkanı İlyas Nur Çakmak‘ın yaptığı programda açılış konuşmasını yapan Bölge Eğitim Başkanı Rasim Gül, eğitimde kurumsallaşmanın önemine vurgu yaparak programın hazırlanmasında emeği geçen herekese teşekkür etti. Selamlama Konuşması yapan Genel Merkez Eğitim Başakan Yardımcısı Ramazan Başlık Württemberg Bölge Eğitim Başkanlığına bu güzel programın hazırlanmasından dolayı teşekkür ederken Milli Görüş teşkilatlarının eğitimdeki öncü çalışmalarını anlattı. Ramazan Başlık konuşmasında doğru ve güvenilir bilginin değerine dikkat çekti. Öğrencilere ve onları yetiştiren anne-babalarına ve eğitimcilerine teşekkür etti. Selamlama konıuşması yapan Bölge Başkanı Zeki Şeker yarışmayı organize eden Eğitim Başkanlığına ve yarışmalar sorumlusu sayın Metin Çetinkaya‘ya teşekkür etti.

11. Bilge Çocuk Bilgi Yarışması Bölge Finali, TB1 de Herrenberg, Ludwigsburg, Wangen şubeleri birinci, Sindelfingen ikinci ve Pleidelsheim Şubesi üçüncü oldular. TB 2 den Enzweihingen Şubesi birinci, Pleidelsheim ikinci, Nagold Şubesi üçüncü oldular. TB 3 den öğrenciler başarılı bir yarışma çıkardılar ve 5 şube birinciligi paylaştılar. Bu şubeler Enzweihingen, Esslingen, Sindelfingen, Waiblingen, Nagold. TB3 ikinci Wangen ,üçüncü Heilbronn şubeleri oldular.

IGMG Württemberg
Eğitim Başkanlığı