Württemberg Bölgesi Kadınlar Teşkilatı bir ilke imza atarak 02. Şubat 2020 tarihinde Mühlacker şubesinde toplam 40 Temsilci ve şube teşkilatlanma başkanının katılım sağladığı „Üç T Formülü” adı altında birinci “Özel Temsilciler Buluşması`nı” kahvaltı eşliğinde samimi bir ortamda gerçekleştirdi.

Bölge KT Teşkilatlanma başkanlığının organize ettiği buluşma N. Selvi ve B. Demirtaş`ın Kuran-ı Kerim tilaveti ile başladı. KT Bölge Teşkilatlanma başkanı Ü. Telli`nin misafirleri selamlamasından sonra “Toplum” konulu sunumu ile KT Bölge başkanı A. Akkuş Temsilcilere hitap etti. Avrupa`da yaşayan Müslümanların özellikle annelerin toplum içerisindeki sorumluluk ve görevlerine dikkat çeken Akkuş Milli Görüşün Temel Prensiplerini izah etti. Akkuş: “Bizim amacımız nesillerimizin kimliğini kaybetmemesidir. Avrupa`nın göbeğinde dahi olsak camileri, cemaati bilmeleri ve şuurlu olmalarıdır. Bu sebep den, önce kendimiz öğreneceğiz, önce kendimiz anlayacağız, önce kendimiz anladığımız ile amel edeceğiz. Ondan sonra kardeşlerimize anlatacağız. Yaşamadan yaşatamayız, anlamadan karşıdakine anlatamayız.” dedi.

Akabinde Bölge teşkilatlanma başkanı Ü. Telli “Temsil” konulu sunumunda Temsilcilik nedir, görev ve sorumlulukları nelerdir izah ederek katılımcıları bilgilendirdi. Toplantının “Tebliğ” konulu bölümünde de Edebiyatçı ve Yazar Hayati İnanç beyefendi özel konuk olarak programa katılarak Temsilcilere hitap etti. Temsilcilere ileride açacakları Müteşebbis ve şubeleri temsilen, teşkilatlanma başkanlarına da temsilcilik ve camiye üyelik çalışmalarında gönülleri fethetmeyi temsilen birer anahtar ve anahtarlık hediye edildi. Dilek ve Temenniler bölümünde mevcut olan sorulara da cevap verildi. Buluşmaya katılan bir temsilcinin “Temsilcilik hep vardı ancak Temsilciliklere bölgemizin bu şekilde önem verdiğini görmekten çok memnun olduk. Eminim ki bundan sonra bizde şubelerde bu alana daha da önem vereceğiz.” ifadesi, bu programların gerekliliğini ve daha da önem verilmesi gerektiğini göstermiş oldu. Temsilcilerin aralarında Dua kardeşlerini belirleyerek o kardeşine dua etmesi, Württemberg Bölgesinin Sevgi bahçesine dahil olmaları ve Kapanış Kuran-ı Kerimi ile program son buldu. Bu güzide programda bizlere kapılarını açarak ev sahipliği yapan Mühlacker şubemize ve değerli idarecilerine çok teşekkür ediyoruz. Ü. Telli