IGMG Württemberg Kadınlar Teşkilatı Hac ve Umre okulu adı altında iki ayrı şubede seminer düzenledi.

Baden ve Württemberg olarak şubelerini Wangen ve Pforzheim şubelerinin ev sahipliği ile iki ayrı yerde toplayan Württemberg Kadınlar Teşkilatı yoğun bir katılımla programlarını icra etti. Misafirler zemzem ve hurma ikramı ve telbiyelerle karşılandı. Programa Viyana Bölgesinden Genel Merkez Kadınlar Teşkilatı Hatibesi Seher Akdemir de  katıldı. Bölge Kadınlar Teşkilatı Eğitim Başkanı Selma Çelikkaya’nın sunuculuğunu yaptığı program Bölge Başkanı Zeki Şeker’in katılımcıları selamlaması ile devam etti.

Şeker konuşmasında misafirleri selamlarken, Kadınlar Teşkilatına da yapmış oldukları bu organizeden dolayı teşekkür etti. Program Bölge Hatibesi Birden Fatıma Yaşar’ın sunduğu  Hac Umre Semineri ile devam etti. Yaşar seminerinden Hac Ve Umre ibadetlerini yerine getirirken nelere dikkat etmemiz gerektiğini, farzlarından vaciplerine bütün detaylarıyla  katılımcılara izah etti. Osmanlı’nın kutsal topraklarda nasıl yaşayıp, ne gibi eserler bıraktığının da altını çizdi.

Sıra manevi bir atmosfer oluşturmaya gelince Seher Akdemir hocamız mikrofona geçti. Telbiye ve Tekbirlerle katılımcıların duygusal anlar yaşamasına vesile olan Akdemir katılımcıları adeta Mekke Medine’ye götürdü. Program Hemşire Lale Bayır’ın yaptığı sunumla devam etti.
Bayır sunumunda kutsal topraklarda hanımların sağlık noktasında dikkat etmeleri gereken konuların altını çizdi. Son olarak Württemberg Kadınlar Teşkilatı Başkanı Ayşe Akkuş mikrofona davet edildi. Akkuş da Milli Görüş ile yapılan Hac ve Umrenin güzelliklerine değinirken, teşkilatımızın günden güne hizmetlerini daha da ileriye götürmenin gayreti içerisinde olduğunu vurguladı.

Kapanış Kurân-ı Kerimi ve duâ ile sona eren programda katılımcılara sertifikaları takdim edildi. Toplu alınan resimlerin ardından program sona erdi.

(Lütfen bu haberi beğenecek üç arkadaşınızı yoruma etiketleyin)