(Lütfen bu haberi beğenecek üç arkadaşınızı yoruma etiketleyin)

03.02.2018 tarihinde IGMG Württemberg KGT tarafından düzenlenen HitabEt Semineri Wangen Bölge Merkezimizde gerçekleşti.

Şubelerimizin KGT idarecilerinin ve Üyelerinin davet edildiǧi program yoǧun bir katılımla gayet verimli geçti.

Esslingen Şubemizden Merve Yokuş kardeşimizin okuduǧu açılış Kur´ân-ı Kerimiyle başlayan program Bölge KGT İrşad Başkanı Esmanur Öztürk´ün Hitabet Seminerleri ve Hitabet yarışması hakkındaki sunumlarıyla devam etti. Akabinde Bölge KT İrşad Başkanı Gülay Keleş hanım selamlama konuşmasını yapmak üzere söz aldı. Günün Hatibi İlhami Yaşar Hocamızın “Doǧru Kaynaktan Doǧru Beslenmek” ve “Tâhribat ve Tâhrifat” konulu seminerleri gündemin ana maddesini oluşturdu. İlk Seminerinde İslam dininin temel kaynakları, İslam-i İlimlerin temelini oluşturan ilim dalları, Ehli Sünnet etrafındaki Bid´at fırkalar ve Doǧru kaynak olarak Mezhepler konuları, ikinci Seminerinde, Tarihten günümüze inanç yönünden bozulmalar ve yıkımlar, islamın son kalesi Osmanlı Imparatorluǧu, ilmi ve fikri olarak bozulmalar (Harf devrimi, Türkce ezan) ve sakıncalı yazar, yayın evleri ve vakıflar konuları hakkında misafirleri bilgilendirdi.

Namaz ve İkram molasından sonra Program Komisyonunda bulunan Wangen ve Esslingen Kadınlar Gençlik Teşkilatlarının hazırladıǧı sinevizyonlar gündemde yer aldı. Program Bölge KGT Başkanımız Esra Keriman Hanımın deǧerlendirme konuşmasından sonra okunan kapanış Kur´ân-ı Kerimiyle son buldu.

Programda emeǧi gecen, hazırlık, icra ve organizelerinde yer alan Esslingen ve Wangen Şubelerimize teşekkür eder Allah´tan başarılarının devamını dileriz.