Sabah imsak vaktinin ardından görevli meleklerin şahitliğiyle güne namazla başlayan müslümanlar geçen pazar 03.02.2019 tarihinde sabah namazlarından sonra Uygur Türkü mazlumlarını unutmadılar.

Württemberg Bölgesi her ayın ilk pazarı ailece sabah namazında buluşma programını gerçekleştirmektedir. ‘‘Camiler doluncaya kadar‘‘ sloganıyla sabah namazlarında kadın-erkek, genç-yaşlı bütün müslümanların katılmasını hedefleyen Bölge İrşad Başkanlığı, bütün şubelerini geçen pazar Uygur müslümanlarının kurtuluşu için duâ´da topladı.
Bölge Başkanı Sayın Zeki Şeker Ludwigsburg Hacı Bayram Veli Camisi’nde, Bölge İrşad Başkanı Sayın Eyüp Esen Sinsheim Fatih Camisi’nde ve Bölge İrşad Bşk. Yardımcısı Sayın İlyas Nur Çakmak Nürtingen Mevlana Camisi’nde sabah namazından sonra islam ümmetinin birliği ve beraberliği niçin elzem olduğu hakkında sohbeterini gerçekleştirdiler.
Bölge yürütme kurulu üyeleride sorumlu oldukları şubelerede bu duâ´larla buluştular. Namaz ve duâ´ların ardından cemaatlerine ikramlarda bulunan şube başkan ve idarecileri, müslümanların duyarlılıklarından dolayı teşekkürlerini ifade ettiler.

(Lütfen bu haberi beğenecek üç arkadaşınızı yoruma etiketleyin)