(Lütfen bu haberi beğenecek üç arkadaşınızı yoruma etiketleyin)

07.10.2018 tarihinde Reichenbach´da düzenlenen GBYK & GŞYK Toplantısı büyük bir katılım ile güzel bir ortamda gerçekleşti.

Toplantı yüce Allah´ın kelamı olan açılış Kur´ân-ı Kerim tilaveti ile başladı.
Daha sonra Bölge Başkan Yardımcısı ve Teşkilatlanma Başkanı Aydın Güran Bölge Yönetim Kurulu ve Şubelerin yoklamasını yaptı. Yoklamadan sonra Bölge Başkanımız Zeki Şeker selamlama ve açılış konuşmasını gerçekleştirdi. Teşkilatlanma, Eğitim, İrşad, Sosyal Hizmetler, HASENE, Muhasebe, Hac&Umre ve Seyahat İşleri, Ukba-Cenaze, GT, KT ve KGT olmak üzere birimlerin geçtiğimiz yıl gerçekleştirmiş olduğu faaliyetler Bölge Eğitim Başkanı Rasim Gül tarafından tanıtıldı ve değerlendirilmesi yapıldı. 2018/2019 yeni dönemdeki gerçekleştirilmesi hedeflenen projeler açıklandıktan sonra bölge faaliyet tanıtım klibi gösterildi. Slayt gösterisinden sonra Bölge Başkanımız Zeki Şeker toplantıya iştirak eden tüm idarecilere teşekkürde bulundu ve bu zengin katılımdan dolayı idarecileri tebrik etti.
Toplantının devamında günün özel konuğu Genel Merkez Başkanımız Kemal Ergün beyefendi selamlama konuşmasını yaptıktan sonra, Müslüman şahsiyetin özelliklerine dikkat çekerek sorumluluğumuzun önemini bir kez daha hatırlattı. „Saate bakmayın, onun yaptığını yapın, durmadan ilerleyin!“ (Sam Levenson) sözünü idareciler ile paylaşırken, bizler Allah Rasûlü´nün, Peygamberlerin ve sahabelerin temsilcileriyiz. Yaşanabilir bir dünyanın savunucularıyız. Hepimizin ortak noktası olan gaye Allah´ın rızâ´sını kazanmaktır. Bu yüzdende teşkilat çalışmalarımızda canımızla, malımızla ve büyük bir aşk ile durmadan koşmamız gerek, dedi.
Konuşmanın sonunda Bölge Başkanımız Zeki Şeker Genel Merkez Başkanımız Kemal Ergün beyefendiye teşekkür ederek çiçek takdiminde bulundu.

Ayrıca 2018 yılında Hafızlık icazetlerini alan Hafızlara, Bölge ve Genel Merkez Başkanlarımız tarafından birer plaket ile hediye takdim edildi ve hatıra Fotoğrafları çekildi.
Toplantı kapanış Kur´ân-ı Kerim´in okunması ve yemek ikrami ile son buldu.
Toplantıya iştirak eden idarecilerimizden Allah (c.c.) râzı olsun der, toplantımızın ve yapacağımız çalışmaların hayırlara vesile olmasını cenabı Hak´dan niyaz ederiz.