(Lütfen bu haberi beğenecek üç arkadaşınızı yoruma etiketleyin)

Württemberg Bölgesi Kadınlar Teşkilatı Eğitim birimi tarafından 27.10. – 02.11.2018 tarihleri arasında 1 haftalık kamp olarak Hoca Hanımlar İleri Eğitim (HHİE) Kursu düzenlendi.

2014 yılından beri her sene düzenli bir şekilde Tashih-i Huruf ağırlıklı gerçekleştirilen Mesleki Eğitim Kursu (MEK) bu sene Genel Merkezin müfredatı gereği HHİE Kursu ile birleştirilerek birarada düzenlendi.

Bölge tarafından Hoca Hanımlara güzel ve sakin bir ortamda dersleri sunmak için haftalar öncesinden başlayan hazırlıklar tamamlandı ve Schwäbisch Gmünd`de doğa ile içiçe olan tertemiz bir mekanda gerçekleştirildi.

Kursa katılan 28 Hocahanım Bölge görevlileri tarafından karşılanıp odalarına yerleştikten sonra, Hacer Akın hocamızın açılış Kuranı Kerim tilaveti ile kurs başladı ve Bölge Eğitim başkanı Selma Çelikkaya`nın selamlama ve bilgilendirme konuşması ile devam etti.

Çelikkaya katılıcımlara teşekkür ederek, Genel Merkez Eğitim birimin organizesi ile düzenlenen HHİE kursunun amacının, hocahanımları donanımlı hale getirmek ve varolan bilgilerine katkı sağlamak olduğunu dile getirdi.

Württemberg Bölge başkanı Zeki Şeker`de kursumuzu ziyaret ederek katılımcılara çok teşekkür etti ve bu faaliyet ve çalışmaların çok önemli ve değerli olduğunun önemine değindi.

HHİE Kursunda 1 ve 2 Modüller birarada işlendi. Yoğun bir ders planı eşliğinde Tashih-i Huruf derslerini Hafız Hacer Akın, Akaid, Fıkıh, Hadis  ve Tefsir derslerini Güney Bavyera Bölge başkanı Tayyip Sayan ve Merkez Hatibesi Selcan Demir, İnsan ve Gelişim Psikolojisi, İletişim ve Sosyal Psikolojisini ise Din İstişare Kurulu Üyesi ve Frankfurt Göthe Üniversitesi Öğretim Görevlisi İsmail Tuğrul Kurt, Teşkilat ve Hitabet derslerini ise Genel Merkez Teşkilatlanma başkanı Adeviye Temel aktardı.

Hocahanımlara manevi bir atmosfer sunmak için düzenlenen „Manevi Gece“ Hacer Akın Hocanın Aşr-ı Şerifi ile başladı. Hafızlığını bitiren bir hocahanıma sürpriz yapılarak hediye takdimi yapıldı. Akabinde şiirler, ilahiler okundu ve Salavat´lar eşliğinde Peygamber efendimiz Hz. Muhammed Mustafa (s.a.v.)´ in mübarek Sakal-ı Şerifi gösterildi.

Karşılıklı bilgi aktarımı ve yeni dostlukların kurulduğu kursumuzdan Hocahanımlar memnun ve motiveli bir sekilde uğurlanırken, 2019 yılında gerçekleşecek olan 3 ve 4 Modül´de buluşmayı şimdiden heyecanla beklediklerini belirttiler.