(Lütfen bu haberi beğenecek üç arkadaşınızı yoruma etiketleyin)

20.05.2018 tarihinde Württemberg Bölgesi Kadınlar Gençlik Teşkilatı´nın Esslingen Şubesi´nde ‘Hemdert’ adı altında düzenlediği Hayırlı Gece Pogramı´na şubelerden yoğun katılım oldu.

Program Hafız Merve Yokuşun okuduğu açılış Kur´ân-ı Kerim ile başladı.
Akabinde KGT Württemberg Başkanı Esmanur Öztürk ´Hemdert´ nedir bilirmisiniz? sorusunu gençlere yönelterek sözlerine başladı.´Hemdert´ aynı derdi paylaşan dert ortağı manasına gelmektedir, bizlerde dert ortağıyız bu gecede bizlere hemdert olduğumuzu programımıza teşrif ederek sizlerde ispatlamış oldunuz, bu nedenle değerli şube başkanlarıma ve idareci kardeşlerimize göstermiş oldukları vefa´dan dolayı teşekkür ediyorum diyerek sözü günün özel misafiri Genel Merkez Orta Öğretim Başkanı Kübra Ertuğrul´a devr etti.

Gençleri selamladıktan sonra kendisini kısaca tanıtan Ertuğrul konuşmasında, içerisinde bulunduğumuz çağda teşkilat çalışmalarının ne kadar önemli olduğunu, müslüman gençlerin başı boş olmadığını, sormluluklarımızın ve görevlerimizin olduğunu bir kez daha hatırlattı ve gayemiz ancak Allah rızâ´sıdır dedi.
Ertuğrul bir hatırasını gençlerle şu şekilde paylaştı, Müslüman genç bir kız kardeşimizin sokakta yürüyen yaşlı bir gayri müslim beyefendiye tebessüm etmesi ile bu duruma çok şaşıran ve bunun nedenini merak edip araştırdıktan sonra islam ile şereflenen bu amcanın müslüman olduktan bir kaç gün sonra vefat ettiğinin haberini aldıklarını söyledi.
Bizler bir tebessümün bile sadaka sayıldığı dinin fertleriyiz elhamdülillah, dinimize davamıza sahip çıkarsak ancak bu şekilde dünya ve ahiret saadetine kavuşabiliriz dedi. Bu paylaşımdan sonra duygu dolu anlar yaşanırken gençlerin büyük bir beğeni ile dinledikleri sohbetin sonunda Bölge KGT tarafından Kübra Ertuğrul hanımefendiye hediye takdimi yapıldı.

Sohbetten sonra Akşam Namazı edâ edildi ve iftarlar açıldı. Bölge KGT´nın itina ile hazırladığı Hayırlı Gece Programı´nda Osmanlı geleneği´de yaşatılarak özel Diş Kirası, kitap ayracı ve Ramazan Yoldaşım kitapcığı hediye edildi.

Programın devamında ´HitabEt´ yarışmasında birinci ve ikinciliği kazanan genç kızların özel hitabeti oldu.
Sohbet kısmından sonra Teravih Namazı´na kadar ilahi halkası geceye ayrı bir güzellik kattı.

A´dan Z´ye gençlerin çok memnun kaldıkları Hayırlı Gece Programı Teravih Namazı´ndan sonra son buldu ve gençler evlerine uğurlandı.