Württemberg Bölgesi Eğitim Başkanlığı Hizmet içi Eğitim Seminerlerini yoğun katılımlarla devam ettiriyor.

20.10.2019 tarihinde Fellbach şubesinde eğitimcilerin eğitimi çerçevesinde ana sınıfları ve hazırlık sınıfları eğitimcilerinin katıldığı program açılış Kur´ân-ı Kerimiyle başladı. Programda selamlama konuşması yapan Bölge Eğitim Başkanı Rasim Gül eğitimcilerin önemine dikkat çekerken toplumu şekillendiren bir fonksiyonu olduğunu ifade etti. Gelişen şartlara göre eğitimcilerin kendilerini geliştirmeleri anlamında bu programların çok önemli olduğunu söyledi. Bu münasebetle programı organize eden ana sınıfları sorumlusuna ve katılımcılara teşekkür etti. Programda „İdeal Din Eğitimi“ konulu sunumunu yapan Derya Ü. din eğitiminde ailenin ve eğitimcilerin tutum ve davranışlarının çocuklar üzerinde derin izler bıraktığını ifade etti.
Teorik bölümün arkasından Rabia O. ve Sümeyye Ç. yönetmenliğinde anasınıfları ve hazırlık sınıfları eğitimindeki eğitim problemleri ve çözümleri konulu interaktiv workshop (küme çalışması)´na geçildi.

Yoğun katılımla gerçekleşen programda söz alan eğitimciler, bu tür programların çok faydalı olduğunu ve daha sık yapılması gerektiğini ifade ettiler.