IGMG Genel Merkez´imizin öncülüğünde 13 Nisan 2019 tarihinde bu yıl beşincisi organize edilen „Buyurun Ben Müslümanım“ sokak aksiyonu büyük beğeni topladı.
Ön yargıları yıkmayı hedefleyen aksiyon bu sene dünya genelinde 210 noktada gerçekleştirildi.

Württemberg Bölgemize bağlı Şubelerde´de etkinliğin hazırlık aşamasında gönüllü genç idarecilerimizin itina ile hazırladıkları kırmızı güller şehirlerin kalabalık noktalarında kurulan stantlarda halka dağıtıldı. Ellerde güller ve yüzlerde tebessümler ile genç Müslümanlar şehirdeki vatandaşlar ile birebir iletişime geçerek öncelikle kendilerini tanıttılar akabinde „Buyurun Ben Müslümanım“ Sokak Aksiyonu hakkında bilgi verdikten sonra islam hakkındaki sorulara yanıt verdiler. Daha sonra stantlara davet ederek güllerin yanı sıra islam hakkında broşürler hediye edildi ve camilerdeki faaliyetlerden kısaca bahsedildi.

Bazı şubelerde ise güllerde asılı olan „Gestatten, Muslim“ broşürlerinin son sayfasında yakın tarihlerde Camide organize edilecek olan Kermes/Yaz Şöleni´nin davetiyesi halka duyuruldu, böylelikle daha yakından tanışarak iletişimin güçlendirilmesi ve islam hakkında daha detaylı bilgi vermek hedefleniyor.

İnsanların sahip olduğu birçok ön yargının asıl kaynağı ön yargı olşuturduğu şeyi gerçekten tanımaması ya da onunla iletişim kurmaması. İslam Toplumu Milli Görüş Teşkilatı (IGMG) ise ön yargıları yıkmak için Buyurun Ben Müslümanım Aksiyonunda elde ettiği başarısını halkdan almış olduğu positif yorumlarla tastiklemiş oluyor. Halkın büyük beğenisini toplayan sokak aksiyonunda çoğu vatandaşlar ile repörtajlar yapıldı, hatıra resimleri çekinildi, ve projeyi destekleyen halk tarafından plakartlara güzel yorumlar yazıldı.

Bu yıl yapılan etkinlik çerçevesinde iletişime geçtiğimiz kişi sayısı geçtiğimiz yıla oranla arttı. Bundan büyük memnuniyet duyuyor ve projede emeği geçen tüm gönüllü genç Müslüman kardeşlerimize teşekkür ediyoruz.

#GestattenMuslim #BuyrunBenMüslümanım #HalloIamaMuslim
#BonjourJeSuisMusulman #hallowijzijnmoslims #HeiJegErMuslim