Bölge İrşad Başkanlığı tarafından her ay mutat olarak yapılan
Württemberg Bölgesi İmam Hatipler toplantısı tam katılım ile Aralık
ayında yapıldı.

Açılış Kur’an-ı Kerim’ini Heilbronn İmam Hatibi Sezai Erdal hocamız okuduktan sonra Bölge İrsad Başkan Yardımcısı İlyas Nur Çakmak tanışma usulü yoklama yaptı. Bölgemizde görev yapan hocalarımızın tamamının toplantıya katılması dikkat çekti, hocalarımıza ayrıca teşekkür edildi.

Yoklamanın arkasından Waiblingen İmam Hatibi Abdülkadir Avcı hocamız tarafından günün Evrad-ı Şerif’i okundu.

Bölge İrşad Başkan Yardımcısı İlyas Nur Çakmak tarafından teknik bilgilendirme sunumu yapıldı. Burada Erkam Sohbet Otamosyon, Haber Formu, TİP, Hutbe sistemine eklenme gibi konulara değinildi. Kullanılımı ile ilgili.

Bölge İrşad Başkanı Eyüp Esen ise gündeminde iki toplantı arasında yapılan çalışmaları hatırlattı ve hocalara teşekkür etti. Ayrıca 2019 yılı Önden Gidenler programının Felbach, Herrenberg ve Huttenheim şubelerinde 16 şubatta yapılacağını ifade etti. Erkam Sohbet
çalışmaları, cami içi ve dışı irşad çalışmaları ile ilgili gayret istedi.

Her Ayın ilk Pazar sabahı yapılması planlanan Ailece Sabah Namazı Programındaki AİLECE kelimesinin programa yansıtılıp genç yaşlı, kadın erkek, çocuk herkesin o sabah davet edilmesi gerektiğini söyledi. Bu programdaki nihai hedefin camiler tam doluncaya kadar gayret edilmesi gerekmektedir dedi. Yine çalışmalardan dolayı teşekkür ederek gündemi İbrahim Kaygısız beye devretti.

İbrahim Kaygısız bey genel Merkez Üyelik ve infak konuları üzerinde hocalarımıza iki sunum yaptı. Bölgemizin genel Merkez Üyelik rakamları ve bilançosu üzerinde durdu. İnfak ile ne hedefleniyor, bu yıl kaç proje var. Şimdiye kadar hangi kalıcı eğitim kurumları yapıldı bilgiler verdi. Hocalarımızın yapabileceği çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Teşekkür etti. Sunumundan sonra bölge başkanımız tarafından İbrahim Kaygısız beye günün anısına kitap hediyesi takdim edildi.

Dilek temennilerin alımından sonra bölge başkanımız kapanış konuşması yaptı. Katılım için ve organize için teşekkür etti. İmam Hatip Aylık İcmalleri üzerinde durdu. Güzel çalışmalar ve eksikler noktasında dikkat çekti.

Ayrıca 2018 Aralık Umre Kafile Başkanı İsmail Yazıcı hoca kısa bir konuşma yaptı. Hocalardan dua istedi.

Rastatt İmam Hatibi Nurullah Arslan hocanın okuduğu kapanış Kur’an-ı Kerim’i ile toplantı sona erdi. Ocak ayı toplantısının 09.01.2018 Çarşamba günü olacağı hatırlatılarak.