IGMG Württemberg Bölgesi Kadınlar Teşkilatı 30.06.2019 tarihinde 3. KT Şube Başkanlar Toplantısını gerçekleştirdi. Genel Merkez Kadınlar Teşkilatı Teşkilatlanma Başkanı Adeviye Temel`in katılımı ile gerçekleşen toplantıya 11 BYK üyesi ve 21 şubeden 31 idareci katıldı.

Wangen şubesinin hafızlarından Beyza Demirtaş`ın okuduğu açılış Kur´ân-ı Kerimi ile başlayan ŞBT, Bölge başkanı Zeki Şeker`in selamlama konuşması ile devam etti. “Biz bir dava için, hedef için, inanç için buradayız ve koşturuyoruz.” diyerek başkanlara katılımlarından dolayı teşekkür etti. Zeki Şeker Avrupa genelinde Zekat/Fitre kampanyasında KT olarak birincilik alan Württemberg Bölgesi Kadınlar Teşkilatını tebrik ederek toplatıdan ayrıldı.
Akabinde Esslingen Eğitim Müdürü İlhami Yaşar Almanya`da var olan dini cemaatler ve üyelik sayıları hakkında detaylı bilgi veren sunumunu aktararak camilerimize ve Genel Merkez´e üye olmanın önemine değindi ve ”Avrupa‘da camileri desteklemek ve üye olmak iman meselesidir. Teşkilatımızı, çalışmalarımızı iyi tanıyacağız ve tanıtacağız. Teşkilat ayağımızın bastığı yer değil yüreğimizin attığı yerdir” dedi.
Teşkilatlanma, Eğitim ve Teftiş birimlerinin çalışma ve faaliyetlerinin sunumundan sonra toplantı Adeviye Temel`in “Dava Adamı” konulu sunumunu takdim etmesi ile devam etti. İrşad, Kurumsal İletişim ve Sosyal Hizmetler birimlerinin sunumundan sonra Yemen`e Kumanya ve Zekat dağıtımı için giden Württemberg Bölgesi İnsani Yardım Çalışmaları Başkan Yardımcısı İsmail Akkuş, havaalanından ayağının tozu ile doğrudan toplantıya katılarak gördüklerini, yaşadıklarını, duygularını ve izlenimlerini sıcağı sıcağına aktararak, hem kendisinin hemde idarecilerin duygulu anlar yaşamasına vesile oldu.

Başkanların birbirleri ile hediyeleşmesi ve yemek ikramı ile toplantı son buldu.