13.10.2019 tarihinde Württemberg Bölgesi İrşad Başkanlığı tarafından organize edilen İrşad Çalıştayı başarlı bir şekilde ikinci kez gereçekleştirildi.

Yoğun bir katılımın olduğu çalıştay da Bölge Başkanı Zeki Şeker bu çalışmaların ehemmeytine değindi. Akabinde Genel Merkez Hatibi İlahmi Yaşar hocaefendi Erkam Sohbetin tarihçesini ve önemini sunumunda vurguladı. Bölge İrşad Başkan Yardımcısı İlyas Nur Çakmak çalıştay tekniğini katılımcılara aktardıktan sonra, grup içersinde farklı şubelerle fikir alışverişinde bulunma ve istişare etme fırsatı elde edilmiş oldu.
İrşad alanında bilhassa Erkam Sohbetleri, Otomasyon sistemi ve Hafızlık kurumu hakkında katılımcılar ile birlikte çözüm bulma yoluna girip, sunum şeklinde diğer katılımcılar ile paylaşıldı. Programda ayrıca hafızlık talebeleri de dersleri hakkındaki dilek ve temennilerini dile getirdiler.
Genel Merkez İrşad Başkan Yardımcısı Yavuz Yaylak hocaefendi çalıştayı değerlendirmesinde Erkam Sohbetinin önemine tekrar dikkat çektikten sonra Bölge İrşad Başkanı Eyüp Esen hocanın İrşad alanındaki çalışmaları ve hedefleri hatırlatması ile çalıştay sona erdi.
Katılımcıların memnun bir şekilde ayrıldığı çalıştay her yıl yapılması planlanılıyor.