02.01.-03.01.2020 tarihleri arasında Waiblingen Şubesi Kadınlar Gençlik Teşkilatı Orta Öğretim öğrencilerine yönelik Yatılı Eğitim Semineri tertiplendi.
Birinci gün gençleri selamlayan Şube KGT ve Orta Öğretim Başkanı Amine Hatun Ata akabinde “Hz. Asiye ile Zeyneb Gazali´nin Hayatı ve Allah yolunda mücadeleleri” adı altında bir seminer sundu. Seminerden sonra kısa bir mola verildi ve akşam yemeğinde Pizza yenildi.
Daha sonra Hadis ve Ayet´ler olmak üzre iki gruba ayrılan gençler Cihad konusu hakkında birer Workshop gerçekleştirdi ve akabinde bilgiler paylaşıldı. Programın devamında Orta Öğretim 2019 Eğitim ve faaliyet klibi slayt olarak izletildi. Toplu izlenilen Film ve oyunlardan sonra gençler namazlarını kılarak yatılı eğitim seminerin birinci gününü tamamladılar. Ertesi gün Sabah Namazı´nı cemaatle kıldıktan sonra kahvaltı yapıldı ve günün anısına pano ve tablolara Spray boyası ile YES (Yatılı Eğitim Semineri) ayrıca Merhum Prof. Dr. Necmeddin Erbakan HocamızınHayat İman ve Cihad´tır” sözü yazıldı.
Eğitici ve bi okadar´da eğlenceli geçen yatılı eğitim seminerinden gençler memnun olarak ayrıldı. Allah (c.c.) gençlerimizden râzı olsun.