Teravih namazında uyuşan bacaklar misali uyuşdu kalplerimiz, gelin ilk’lerle yenileyelim kendimizi. #ilklergüzeldir” Hoşgeldin Ya Şehr-i Ramazan, kalplere çok hoş geldin. Ilk teravih, ilk sahur, ilk iftar, ilk oruç dedik başladık en temiz duygularla Ramazan ayına. Büyük bir mutluluk sardı gönüllerimizi. Her günü hayırlı değerlendirmekdi gayemiz. Uyanmayı, uyandırmayı istedik, hemde temizlenmeyi ve temizlemeyi.

Servetlerimizi ve kendimiz ancak zekat vererek ve ibadet ederek temizleye bilirdik. Bu yüzden : “Ramazanın bir başka güzelliği de mazlum ve madurların ellerinden tutmakdır. Veren el daima alan elden üstündür! #birkelebekdesenuçur” dedik ve elimizden geldikce verdik. Iftarlar verdik, sahurlar verdik, sohbetler verdik ve hep birlikte davet ettik en sevdiklerimizi. “Gelin boş kalmasın Teravih namazı boyunca saflar.

Maneviyat ile dolduralım camiimizi her gece. Şahit olsun halılar, paravanlar ve avizeler ebedi hayatımızda, yüreklerimizde sakladığımız güzelliklere. Gelin beraber süsliyelim mescidimizi kalpden gelen seslerle. Gelin her gecemiz hayırlı olsun. #ramadan2017″ Ve unutmadık da bu Ramazan. “Bazen acı ama bazen de çok tatlı anılar saklar insanlar kalplerinde. Ve bazen insan paylaşmak ister unutamadığı hatıraları.

İşte tam da bu yüzden yalnız bırakmamak lazım kimseyi. Bu yüzden sahip çıkmak lazım ‘eski’ veya ‘yaşlı’ dediklerimize. Yıllarla yaşlar eklenir bizlere de bu yüzden ‘Hatırlayan hatırlanır!’ dedik ve bizde hatırladık. #sefertası2017″ Dualarda sakladık umutlarımızı Ramazanın sonuna yaklaşırken. “Ilk iftar, ilk sahur..” derken geldi geçti onbir ayın sultanı. Son 10 güne girerken dualar ettik “Iftar çadırlarımızı, miğdelerimizi, mescitlerimizi ve gönüllerimizi boş bırakmayanlara.” Sonra geldi bin aydan daha hayırlı mübarek kadir gecesi. Bu gecenin feyz ve bereketinden tüm İslam aleminin istifade etmesini yüce Allah’tan niyaz ettik.

Son 10 gün içinde kadirin bizi bulmasını diledik o en merhamet, en yüce makam sahibinden. ‘Kadiri gecelerde arama gönül. Her gecen kullukla geçerse kadir seni bulur.’ -Serdar Tuncer En güzel Dualar döküldü dillerimizden: “Rabbim dilediğiniz her Duanızı kabul etsin. Gönlünüzden geçen tüm güzellikler hayırlısı ile kabul buyrulsun. En güzel günler, en derin duygular ve en tatlı sevgiler sizin olsun.

Günleri, duyguları ve sevgileri sevdirenden ötürü. #songünler ” Dünyadaki herşeyin bir sonu vardır ya, işte sona erdi ayların en güzeli. Büyük bir mutlulukla başlayan, kırık kalpleri iyileştiren o mübarek gecelerde kah ağladık kah güldük, ama hep huzurluydu kalplerimiz. Ramazan bayramına ulaşanadek ne güzellikler yaşadıysak sakladık akıllarımızda .. nice Ramazanlara kavuşmak dileğiyle. “Güzellik, birlik, beraberlik dolu, her zaman bir öncekinden daha güzel ve mutlu bir bayram diler.

Büyüklerimizin ellerinden küçüklerimizin gözlerinden öperiz. Hepinizin geçmiş bayramı mübarek olsun. Rabbim nice bayramlara erişmeyi nasip etsin inşaAllah en sevdiklerinizle. #eidmubarak”

Esselamu aleykum ve rahmetullahi ve berekatuhu.

Büşra Sarıcaoğlu

Kaynak: instagram/igmghiragencliklauffen