(Lütfen bu haberi beğenecek üç arkadaşınızı yoruma etiketleyin)

16.02.2018 – 25.02.2018 tarihleri arasında Württemberg Bölgesi çatısı altında on şubenin katıldığı Sosyal Sorumluluk haftasında „Herhangi bir genç yaşlılığından dolayı bir ihtiyara hürmet ederse, yüce Allah´da yaşlılığında ona hürmet edecek kimseler halkeder“ (Tirmizi), Hadis-i Şerifi´nden yola çıkarak huzur evleri, hastaneler ziyaret edildi.

Allah için bir başkasına yardım etmek, gücü yettiği kadar iyilik ve ihsanda bulunmak, muhtaçların derdiyle dertlenmek, kalpteki iman ve irfanın sonucudur diyen gençler, mülteci kamplarını ziyaretde bulunarak sohbet edip çocukları hediyeler ile sevindirdiler.

İbret almak için müslüman mezarlıkları ziyaret edildi ve sonrasında topluca Kur´ân-ı Kerim okundu.
Ziyaret yapılan yerlerde büyük bir sevinçle karşılanan gençlere kurumlar, camilerde kendilerini ziyaret etmek istediklerini söylediler.
Sosyal sorumluluk haftasındaki amaç, şubelerde bulunan Kadınlar Gençlik Teşkilatı üyelerinin toplumsal duyarlılığını artırmak, içinde yaşadıkları topluma olumlu katkılarda bulunmalarını sağlamak, paylaşma duygusunu pekiştirerek ve onları bilinçli gençler haline getirmekti.