İslam Toplumu Millî Görüş Rastatt Şubesi Gençlik Teşkilatı her sene düzenlediğini geleneksel yılbaşı alternatif programı olarak organize ettiği ‘Gençlik Gecesi’ faaliyetini yoğun bir katılımla 31.12.2019 tarihi salı gecesi gerçekleştirdi.

Bu sene 22.ncisi düzenlenen Gençlik Gecesi/Mekkenin fethini anma programında iki farklı turnuva düzenlendi; 13 yaş üzeri olan gençlere Fifa20 turnuvası tatbik edilirken, diğer yanda 16 yaşı üzeri olan gençlere dart turnuvası organize edildi.

Programa IGMG Rastatt Gençlik Teşkilatı lokalinde Şube GT Kurumsal İletişim komisyon üyesi Recep Ayyıldız‘ın açılış Kur’anı Kerim tilavetiyle başlandı. Ardından aynı gün IGMG Köln Genel Merkezinden geri dönen Şube Kurumsal İletişim Başkanı Fatih Pusmaz gençlere IGMG Genel Başkanı Kemal Ergün beyin ve çalışma arkadaşlarının selamını ileterek üzerindeki emaneti yerine teslim etmiş oldu.

Ardından turnuvaların kura çekimlerine geçildi ve oyunlara start verildi. Çekişmeli geçen turnuvaları takip eden gençler karınlarını döner standında doyurma imkanı bulabildiler.

Saatler 23:45’i gösterdiğinde program mescid bölümünde devam etti. Şube İmamı Alaaddin Demiryürek hocamızın kısa açılış konuşması ardından şehirlerin anası Mekke’den, Beytullah’dan Rastatt Şube Gençlik Teşkilatı Başkanı Sefa Pusmaz ile canlı video bağlantısı gerçekleşti. Manevi atmosferin yüksek olduğu bu anda Gençlik Başkanımız Sefa Pusmaz, gençlere genç yaşta Umreye gitme tavsiyesinde bulundu ve Kabe ile kısa bir anekdot aktardı. Video bağlantısı sona erdikten sonra Şube İmamı Alaaddin hocamız Mekkenin Fethi ile ilgili sohbet sundu ve dua ile mescid programı sona erdi.

Ardından saat gece 3 sularında turnuvaların finalleri çekişmeli sahnelerle son buldu ve 1.inciler belli oldu.

Dart Turnuvası sonuçları:
1. Akif Şerbetçi
2. Faruk Özdemir
3. Yahya Akpınar
4. Fatih Pusmaz


Fifa20 turnuvası sonuçları:
1. Alperen Demir
2. Muhammed Küçük
3. Talha Haluaschi
4. Eren Özdamar


Bu sonuçlarla dart 1.incisine hediyesi olan projektörünün yeni sahibi Akif kardeşimiz oldu.

Allah(c.c.) bu programda emeği geçen herkesden razı olsun inşaAllah.

Canlı bağlantıyı burdan izleyebilirsiniz: https://www.facebook.com/igmgrastatt/videos/1505447812935681/
Almbüm için: https://www.facebook.com/igmgrastatt/posts/2626751170695734

#igmgrastatt #igmggt #igmg #GT #dart #fifa20 #turnuva #mekkeninfethi #GenclikGecesi #Rastatt #karlsruhe #newyear2020 #sohbet #muhabbet #eglence #kabe #canliyayin #mekke #dua #özlem #hacc #umre #reisen #silvester

Haber: Fatih Pusmaz – Foto: Mustafa Emin Alkan