27.05.2019 pazartesi günü Rastatt Şubesinde Kurumsal İletişim Birimi tarafından organize edilen “Komşularla İftar” adı altında ki program çok güzel geçti.

Misafirler öncelikle Rastatt Mevlana Camiinin girişinde karşılandılar. Ardından katılanların bir kısmı ile camii gezdirilerek rehberlik yapıldı. Aralarda kafalarına takılanları sorma fırsatı bulan misafirler, akşam namazınıda cemaati pür dikkat izlediler. Daha sonra caminin avlusunda yemeklerini alıp bugün için özenle hazırlanan masalara geçtiler. Diğer yandan cami gezisine katılmayan misafirlerlede özel olarak ilgilenildi ve hoş sohbetler ile iftar vakti beklenildi. Akşam ezanıyla birlikte toplam 250’den fazla kişi ile iftarlar açıldı ve hoş bir ortamda topluca yemekler yendi.

Yemeğin ardından çay ve tatlı faslına geçildi. Rastatt Phoenix-Genç-Tiyatro kulübünün isteği doğrultusunda büyük bir masa etrafında toplanılıp çay eşliğinde gençler sorularını sordular ve ara ara çok ilginç konulara değinildi.
Bu güzel “Iftar Unter Nachbarn” organizasyonun sonunda misafirler memnun kalmış bir şekilde evlerine uğurlandı.

#iftarunternachbarn #komuslarlaiftar #igmg #islam #rastatt #theater #phoenix #kellertheater #dialog #meinmoscheereport #ramadanmoment2019 #ramazan #iftar #ramadan #igmgrastatt #hayirligece #OnBirAyinsultaniElVeda #mubarek #ramadan2019