(Lütfen bu haberi beğenecek üç arkadaşınızı yoruma etiketleyin)

Yaz tatilinin bitimi ile Rastatt da erkeklere Orta Öğretim dersleri başladı.
Şube Eğitim Başkanlığı ve Gençlik Teşkilatının organize ettiği derslerin ilki 22.09.2018 Cumartesi günü gerçekleşti.

14 tane gencin katıldığı ilk dersin başında Şube Orta Öğretim Başkanı Burak Ayyıldız ders müfredatı, saatleri, hocaları hakkında teknik bilgileri sundu. Ardından Bölge Gençlik Teşkilatı Sosyal Hizmetler Başkanı Emre Pala bir selamlama konuşması yaptı. Gençlerin böyle güzel bir programa devamlı katılmalarını önerdi.
Birinci dersin sonunda gençler sunulan ikramlardan faydalanıp, ikinci derse geçtiler.

Ikinci derste Türkiyede İlahiyatı bitirip şuan Türkiyede UNİAD Teşkilatlanma Başkanlığını yürüten Furkan Kahraman gençlere bir motivasyon konuşması yaptı. Gençlere Din, Dil ve Tarihlerini en güzel şekilde öğrenmelerini tavsiye etti.

Bu konuşmanın ardından Şube Gençlik Teşkilatı Başkanı Sefa Pusmazın moderatörlüğünde bir tanışma yapıldı. Gençler ilk önce yanında orturan arkadaşları ile röportaj yapıp, ardından öne gelip arkadaşını tanıttı.
Dersin sonunda gençler ilk program hakkında görüşlerini bildirler. Konsept, ders olarak hoşlarına gittiğini bildiren gençler, ileriki dersleri merakla beklediklerini ilettiler.

#igmgrastatt #igmggenclik #igmggt #ortaöğretim #rastatt #karlsruhe #abikardes #din #kuran #ahlak #akaid #fıkıh #siyer #islam #avrupa #emin #müslüman #genc #almanca #ilim #farz #uniad