19 Ocak 2018 tarihinde Rastatt Şubesi KT Sosyal Hizmetler Başkanı Hülya Pusmaz’ın organize ettiği “Seelsorge (Manevi Destek)” seminerine bayan cemaat tarafından ilgi oldukça yoğundu.

20/27 Kasım 2017’de Rastatt Şubesinde gerçekleştirilen Cenaze Yıkama Kursu’nun bir parçası olan “Seelsorge (Manevi Destek)” semineri Seelsorge görevlisi ve Bölge KİB Başkanı Neşe Yılmaz tarafından 19 ocak tarihinde Rastatt Şubesinde gerçekleştirildi.
Programın amacı, Cenaze Yıkama Kursu öğrencilerine “Seelsorge” yani “Manevi Desteğin” aslında ne olduğunu, önemini anlatmak ve herhangi birisi vefat ettiğinde birinci derece cenaze yakınlarına nasıl davranılması, o zor durumda nasıl müdahale edilmesi gerekildiğini anlattı. Katılımcıların dikkatle takip ettikleri seminerin içerigi şunlardı:

-Manevi destek ne demek?
-Kaç çeşit manevi destek var?
-Manevi destek veren kurum ve kuruluşlar
-Psychotraumatoloji
-Akut Stress Tepkisini tanımak ve müdahale etmek
-Postrauma Stressbozukluğu

Seminerin sonunda soru cevap faslına geçildi ve daha sonra KT Sosyal Hizmetler Başkanı Hülya Pusmaz Neşe Yılmaz hanıma vermiş olduğu bu değerli bilgilerden dolayı teşekkür ederek Rastatt Şubesi Yönetimi adına ufak bir hediye takdiminde bulundu. Hediye takdiminden sonra İnfak Projesi 2018 Tanıtım Videosu gösterildi ve IGMG Islam Toplumu Milli Görüş Teşkilatı’nın şimdiye kadar gerçekleştirdiği projelerden ve bu yıl gerçekleştirilmesi beklenen 11 yeni projeden bahsedilerek İnfak zarfları dağıtıldı.

Rastatt Şubesi KT Başkanı Sabriye Eraslan: “Elhamdülillah camimizde her türlü dalda elimizden geldiği kadar aktif olmaya ve cemaatimize hizmet vermeye gayret gösteriyoruz. Bilhassa yaşadığımız Avrupa Toplumunda camilerin, cemaatin ve Sosyal Hizmetler alanında Manevi Desteğin ne kadar önemli olduğunu bu seminerde hep beraber yeniden hatırlamış olduk. Allah (c.c.) öğrendiklerimizle amel edebilmeyi cümlemize nasib eylesin.” dedi.

#igmgrastatt #igmgkt #seelsorge #rastatt #manevidestek #piskoloji #KIB #infak #igmgbw