22.02.2019 tarihinde Cuma akşamı ders konumuz İslamda Anne-Baba Hakkı idi. Gençlerde farkındalık kazandırmak için anlamlı kısa bir video izletildi ve İsra Suresi 23./24. Ayet-i Kerime üzerinden sohbet yapıldı. Sohbetin ve Videonun sonunda gençlere ufak kağıtlar dağıtıldı. Bu kağıtlarda gençlerin yapması gereken görevler yazıyordu. Örneğin: “Annene kahvaltı hazırla” / “1 hafta boyunca Annenin kıyafetlerini ütüle” / “Anneni gezmeye götür” / ” Bir ay boyunca annene Öf bile deme”. Gençlerin hoşuna giden bu “Challenge” onların yüz ifadeleri ve gülümsemelerinden belli oluyordu.
Yaklaşık bir aydır başlatılan ve sohbetten sonra dinlendirici Fon Müziği eşliğinde yapılan Hüsn-i Hat Dersinde gençler adeta yeteneklerini konuşturmak için yarışıyorlar ve güzel ilerlemeler elde edildi. Öğrencilerimizden İlayda Şahin Hüsn-i Hat dersimizden esinlenerek Cumartesi günü annesi için evde bir Tablo yapmış. Kendisini ve Sınıf Arkadaşlarını bu azimlerinden dolayı bizlerde tebrik ederiz.
Allah (c.c.) gençlerimizden ve onları teşvik eden ailelerinden râzı olsun.

#igmgrastatt #igmg #rastatt #kgt #ortaöğretim #sohbet #ilim #muhabbet #ney #fonmüzik #hüsn-ihatdersi #kalligraphie #elhamdülillah #islam #annebabahakkı #anneneöfbiledeme #cennetannelerinayaklarıaltında

(Lütfen bu haberi beğenecek üç arkadaşınızı yoruma etiketleyin)