10.01.2020 tarihinde Rastatt KGT Orta Öğretim Dersinde 4. Repörtaj ve Motivasyon Konuşması başarıyla gerçekleşti. Rastatt KGT Orta Öğretim Bşk. Feyza Şerbetçi‘nin repörtaj’da sorduğu soruları bu kez PTA (Pharmazeutisch Technische Assistentin) yani Eczacılık mesleğini okuyan Merve Palta ve Melisa Yolcuoğlu cevapladı.

Büyük bir itina ile meslek tanıtımı ve Motivasyon Konuşması için hazırlanan Repörtaj adaylarımız giydikleri beyaz önlükleri ile de büyük ilgi ve beğeni topladılar. Eczacılık Mesleği hakkında genç kızlara bilgiler verilirken aynı zamanda okuldaki eğitim hayatı boyunca ve şu an meslek yaparkende yaşadıkları positif ve negatif hayat tecrübelerini paylaşan konuşmacılarımız, hayat her zaman inişli ve çıkışlıdır, önemli olan sürekli mücadele etmek ve pes etmemektir. Başarıya ulaşmak ancak bu şekilde mümkündür mesajı verildi.

Eczacı adaylarımız okul’da laboratuvarda yaptıkları ilaç ve deneylerden resim ve video’da gösterdiler. Ayrıca Meslek Okulun’da ürettikleri el yapımı crem’lerini gençlere gösterdikten sonra kullanmalarına da müsaade verildi. Bu verimli ve Motive edici repörtajdan dolayı Feyza Şerbetçi konuşmacılarımız Merve Palta ve Melisa Yolcuoğlu’na teşekkür ederek ufak bir hediye takdiminde bulundu ve her repörtaj sonrası olduğu gibi hatıra resmi çekildi.

De ki: “Rabbim! benim ilmimi artır.” (Taha 114)

Foto: Meryem Dilara Ateş