3 Ocak 2020 tarihinde Rastatt Şubesi Kadınlar Gençlik Teşkilatı Orta Öğretim öğrencilerine yönelik 3. Repörtaj ve ‘Motivasyon Konuşması’ tertiplendi. Rastatt KGT Orta Öğretim Bşk. F. Şerbetçi‘nin sorduğu soruları yanıtlayan mathematik, islam din dersi ve sanat öğretmen adayı Betül Şerbetçi, repörtaj esnasında gençler tarafından büyük bir ilgi ile takip edildi.

Frankfurt Göthe Üniversitesinde öğrenciliğini sürdüren öğretmen adayımıza gençlerde sorularını ilettikten sonra Betül Şerbetçi gençlere, „Sevdiğiniz işi yaparsanız motivsayonunuz düşmez ve bu sayede başarılara ulaşabilirsiniz. O yüzden mutlaka sevdiğiniz dalda okuyun ve meslek sahibi olun.“ mesajini iletti. Programın sonunda öğretmenlik mesleği hakkında gençlere kısa bir tanıtım videosu izletildi ve Betül Şerbetçi Frankfurt Göthe Üniversitesinden ve biriktirdiği anılarından bir kaç resim paylaştı.

Gençler bu gibi repörtaj ve motivasyon konuşmalarının kendilerinde büyük değişikliklere sebep olduğunu söylediler. Okul derslerinde iyi not almak için daha çok gayret eden gençlerimiz aynı zamanda kendilerine birer hedef koydular. Okul eğitiminin yanı sıra camideki eğitimi de önemseyen gençler derslere katılarak kendilerini geliştirmeye devam ediyor.

Tesettürlü müslüman ablalarını farklı dallarda okuduğunu ve çalıştığını gören gençlerimiz onları örnek almaya başladıktan sonra kendilerine olan güvenlerinin arttığını söylediler.

Programın sonunda Betül Şerbetçi Kardeşimize yönelik ufak bir hediye takdiminde bulunduk.
Aynı gün mescidde sohbetini gerçekleştiren Kadınlar Gençlik Teşkilatımızdan güzel bir haber aldık. Orta Öğretim Öğrencilerimizinde 800 euro ile katkı sağladıkları KGT’mizin 3. Su Kuyusu´nun Kenya’da açıldığı ve insanların hizmetine sunulduğunun haberini aldık.

Allah (c.c.) yardımlarımızı kabul eylesin. Sohbetlere aktif katılım sağlayan ve maddi manevi yardımlarını eksik etmeyen gençlerimizden râzı olsun.

#igmgrastatt #igmgkgt #ortaogretim #sohbet #motivasyon #egitim #rastatt