Geleneksel bir hale gelen 31. Aralıkta düzenlenen Gençlik Gecesi’nin amacı gençleri camide toplamak ve günahların en çok işlendiği bu gecede onların yeni yıla Allah’ın râzı olacağı bir şekilde girmelerine vesile olmak. Bu nedenle Rastatt KGT hem eğlenceli hemde bilgi dolu bir Program sundu.

Hafızlık öğrencileri Semanur Çelik ve Hatice Nur Özcanın okuduğu Kur’ân-ı Kerim Tilavetinden sonra KGT Başkanı Büşra Çelik selamlama konuşması yaptı ve gençleri bilhassa bu gecede camiye gelmeyi tercih ettikleri için onları tebrik etti. Program İnfak 2019 video tanıtım klibi ve akabinde gecenin hatibesi olan Fatma Aydemir hanımın gençlere yönelik sohbeti ile devam etti. Sohbette Kelime-i Tevhidin manasına değinildi. Ayrıca Fatiha Suresi’nin “[…] Ancak Sana kulluk eder ve ancak senden yardım dileriz […]” ayetine dikkat çekildi. Gençlere bir diğer farkındalığı kazandırmak için “[…] siz nerede iseniz O, sizinle beraberdir […]”
Hadid Suresi 4. Ayeti Kerime’ye değinildi. ‘Rabbimiz her an bizimle peki ya biz kiminleyiz?’ sorusu üzerinde gençler tefekküre teşvik edildi.

Sohbetten sonra KGT Başkanı Fatma Aydemir hocahanıma teşekkür ederek hediye takdiminde bulundu. Daha sonra program yemek ikramı, Cengiz Numanoğlu’nun “Ya Kur’ân Ya Hüsran” Şiiri, ilahi, Slayt Gösterisi ve eğlenceli yarışmalar ile devam etti. Gece saat 00:00 civarında gençler zikir halkası kurarak manevi bir atmosferde yeni yıla Allah’ı anarak girdi. Dilek ve temenni kısmında, gençler bu programı önemli bulduklarını şayet olmasaydı evde vakitlerini boş bir şekilde geçireceklerini söylediler. Bu program sayesinde hem helal dairede eğlenebildiklerini hemde ibadetle ve sohbetle geceyi değerlendirdiklerini ifade ettiler.

KGT Programda elde edilen gelirin yarısını İnfak 2019 projesine bağışlayacaktır.
Allah (c.c.) Programda emeği geçen ve katılım sağlayan herkesden râzı olsun.

#igmg #igmgrastatt #kgt #ortaöğretim #genclikgecesi2018 #ilim #sohbet #zikir #tefekkür #eğlence #infak2019

(Lütfen bu haberi beğenecek üç arkadaşınızı yoruma etiketleyin)