22.04.2019 tarihi, pazartesi günü IGMG Milli Görüş Teşkilatı Rastatt Şubesi Mevlana Camiinde Geniletilmiş Şube Yönetim Kurulu 1.Şube Çalıştayı çok verimli geçti.

Günübirlik yapılan program sabah saat 10:00 civarı açılış Kur’ân-ı Kerimi ve Rastatt GT Başkanı Sefa Pusmaz’ın selamlama konuşması ile başladı. Gündemle alaklı bilgiler idarecilere aktarıldıktan sonra Bölge AT Basın Yayın Başkanı Kerem Erdoğan 1.çalıştay oturumunu gerçekleştirdi. Erdoğan teşkilat çalışmalarında daha başarılı olabilmek adına bir projeye başlanıldığında dikkat edilmesi gereken hususlardan bahsetti.

Bunlar:
1. “Kervan yolda düzelir.” sloganı
2. Vizyon
3. Heyecan
4. Böl ve Yönet
5. İletişim

Ayrıca bir karar verirken aldığımız kararın doğru olup olmadığını anlayabilmemiz için dikkat edilmesi gereken husulardan bahsetti. Erdoğan sunumunu tamamladıktan sonra dijital platformlar arasında “Gestatten, Muslim.” yani “Buyurun Ben Müslümanım” aksiyonu için düzenlenen yarışmada Rastatt Şubesinin İnstagramda birinci olduğunu açıklayarak 100€ değerinde bir ödül takdim etti ve Rastatt Şubesi Yöneticilerini tebrik ederek başarılarının devamını diledi. Daha sonra birimler gruplara ayrılarak 1.oturumdan elde ettikleri bilgiler ile bir beyin fırtınası çalışması yaparak camideki çalışmalarda eksikliklerin neler olduğunu tespit ettiler. Programa öğlen namazı ile kısa bir ara verildi. Akabinde 2.çalıştay konuları belirleme kısmına geçildi. Burada ana problem olarak değerlendirilen eğitim ve teşkilatlanma birimlerinin eksiklikleri belirlendi. 2.çalıştay oturumunda ise idareciler yine şube faaliyetlerinde keşfedilen eksiklikleri giderebilmek adına bu kez çözüm aramak için gruplara ayrıldı. Programın son kısmında ise gruplardan birer idareci, bulunan çözümleri diğer idareci arkadaşları ile paylaştılar.
Çok kaliteli ve verimli geçen bu programdan dolayı idareciler memnuniyetlerini belirterek bundan sonra bu gibi şube çalıştayı programlarının devamını dilediklerini söylediler.

#igmgrastatt #igmg #rastatt #şube #çalıştayı #heyecan #iletişim #vizyon #egitim #workshop #grupcalismasi #cami #teskilat #kurumsal #GestattenMuslim #BuyrunBenMüslümanım