28 Kasım 2019 tarihinde Württemberg Bölgesi KT Başkanı A. Akkuş Pleidelsheim Şubesinde İnfak sohbeti gerçekleştirdi. Şube Sos. Hizmetler başkanımız H. Gülgönül açılış Kur´an-ı Kerimini meali ile birlikte okuduktan sonra mikrofonu A. Akkuş hanıma bıraktı.

Akkuş sözlerine, Yâsîn Suresi 54. Ayet/23. Cüz ile başladı.

فَالْيَوْمَ لَا تُظْلَمُ نَفْسٌ شَيْـٔاً وَلَا تُجْزَوْنَ اِلَّا مَا كُنْتُمْ تَعْمَلُونَ

Bugün hiç kimse en küçük bir haksızlığa uğratılmaz. Sadece yapıp ettiklerinizin karşılığını görürsünüz. Gerçekten hayır, yalnız mal ile yapılmaz. Bir işte yol göstermek, tesellî etmek, nasihat etmek ve insanlara tebessümle yaklaşmak gibi sayısız ve herkesin muktedir olabileceği fiiller de cemiyetin huzur ve sükûnunu, kardeşlik duygularının kökleşmesini ve ictimâî tesânüdün (yardımlaşmanın) gerçekleşmesini sağlayan âmillerdendir.
Yine Allah Rasulü (s.a.) “infak” etmeyenin rızkının daraltılacağını, cömertliğin Allah`ın ahlakından olduğunu, yoksullara arka çıkmanın kötü ölümü engelliyeceğini, sadakanın (bir paratöner gibi) belayı önlediğini bildirir. Kısaca bütün çeşitleriyle infak islamın ikinci temel unsuru, “köprüsü” ve dünyayı düzene koyma aracı olarak görülür.

İnfak sohbetine katılım sağlayan 20 hanımefendi ile örümcek ağı ile beyin jimnastiği gerçekleştiren Akkuş, hayatımızda ne kadar pişmanlıkların olduğunu fakat bizlerin bunları tekrarlamamamız gerektiğini söyledi.
Pleidelsheim şube KT başkanımız M. Kambur Bölge KT Başkanı A. Akkuş hanımefendiye ve katılımcılara teşekkür ederek kahvaltı ikramında bulundular.
Pleidelsheim şubemize ve katılımcılara teşekkür ediyor çalışmaların da başarılar diliyoruz.