IGMG Württemberg Bölgesi Eğitim Başkanlığının 2.´ni orgnanize etmiş olduğu Özel Rehberlik Projesinin müfredatınca Öğrenme Teknikleri Seminer serisi (16.12. – 17.12. | 20.01. – 21.01. | 27.01 – 28.01) 24 Şubede üç haftasonunda gerçekleştirildi.

Takriben 600 kız ve erkek öğrencinin katılım gösterdiği 38 Semineri, 17 bay ve bayan seminerci ve gözlemci gerçekleştirmistir.
13 yaşlarındaki öğrenciler, şubelerimizde öğrenme teknikleri hakkında seminer gördüler. Örnek Alimlerin biyografileri ve okumanın değeri hakkında motivasyon alan öğrencilere, faydalı ilim öğrenmenin bilahare tercih değil, mecburiyet olduğu bilinci verildi. Aynı zamanda, insan beyninin nasıl öğrendiğini ve öğrenmeyi zorlaştıran çağımızın engelleri tartışıldı. Daha etkin ders çalışabilmek için, sucuk methodu, kelime hafızasını geliştirme, öncülük geliştirme, zamanı doğru değerlendirme gibi metotlar çalışıldı. Metotlar kadarda ders çalışma mekanlarının nasıl olması gerektiğinin altı çizildi.

Öğrenciler, Öğrenme Teknikleri Seminerlerinin artırılmasını talep ederken, Eğitim Başkanı, Rasim Gül Beyfendi, öğrenciler kadar velilerinde bu başlıklarda bilinçlendirilmeleri gerektiğine vurgu yaptı. Şubelerin kendi haftasonu derslerine katılan öğrencilerinin yanısıra, misafir öğrencilerde seminerlere katılıp faydalandılar. Bir Pilot çalışması olarak, Öğrenme Teknikleri Semineri, Suriyeli Muhacir çocuklarınada arapça ve almanca dillerinde, Ludwigsburg Şubesinde verilmiştir.