17 Aralık 2019 tarihinde Württemberg Bölgesi KT Başkanı A. Akkuş Nürtingen Şubesinde İnfak sohbeti gerçekleştirdi.

Sohbete 65 hanım büyük bir ilgi ile katılırken Şube başkanımız M. Arısoy Bölge Başkanına ve sohbeti dinlemek için gelen hanımefendilere teşekkür etti.
A. Akkuş sohbetine başlarken, Haşr Suresi 18. Ayet/28. Cüz değindi.

يَٓا اَيُّهَا الَّذ۪ينَ اٰمَنُوا اتَّقُوا اللّٰهَ وَلْتَنْظُرْ نَفْسٌ مَا قَدَّمَتْ لِغَدٍۚ وَاتَّقُوا اللّٰهَۜ اِنَّ اللّٰهَ خَب۪يرٌ بِمَا تَعْمَلُونَ

“Ey iman edenler! Allah’a itaatsizlikten sakının. Herkes yarın için ne hazırladığına bir baksın. Allah’a itaatsizlikten sakının. Şüphesiz Allah yapıp ettiklerinizden tamamen haberdardır.”

Cihad, Allah için hizmettir. Bu hizmetin kolay tarafı yoktur. Bu, ihlas ister, müdara ister, kısaca, güzel ahlak ister. Bu hizmette sıkıntıyı nimet bilmek gerekir. Çok çalışan, çok sıkıntı çeken, çok nimete kavuşur.
Peygamber efendimiz, Mirac gecesi, ekin ekip bir günde biçen, bir topluluğu gördü. Biçtiği mahsül yeniden eski haline dönüyordu. Bunların kim olduğunu sorunca, Cebrail aleyhisselam dedi ki: “Bunlar Allah yolunda cihad edenlerdir. Bunların bir iyiliğine yediyüz misli sevap verilir. Harcadıklarının yerine yenisi verilir.”

Sohbetimize katılan hanımefendiler çok memnun kaldıklarını ve böyle sohbetlerin sıklıkla olması gerektiğini dile getirdiler.
Bizlerde Nürtingen Şubemize teşekkür ediyor çalışmalarında başarılar diliyoruz.