Yarışmaya Aalen , Rastatt , Esslingen , Heilbronn , Lauffen , Enzweihingen , Herrenberg , Sindelfingen ve Wangen şubeleri katıldı. Programım sunuculuğunu Kadınlar Teşkilatının Eğitim komisyonunda bulunan Şeyma Öztürk gerçekleştirdi. Açılış Kuran-ı Kerimini geçen yıl aynı yarışmada birinci olan, şu anda da hafızlık yapmakta olan Esslingen şubesinden Feyza Göktekin okudu.

Program Bölge Eğitim başkanı Rasim Gül’ün misafirleri ve yarışmacıları selamlaması ile başladı. Hemen ardından Kadınlar Teşkilatı Eğitim başkanı Selma Çelikkaya mikrofona davet edildi. Çelikkaya konuşmasında ” Gelecek nesillerimiz olan yavrularımızın dinini bilen , böylesine anlamlı bir konuda yarışan evlatlar olmasından gurur duyduklarını ” ifade ederken , katılan çocuklara ” Hepiniz buraya kadar geldiğiniz için birincisiniz ” dedi ve onların bir nebze de olsa heyecanlarını yatıştırmaya çalıştı.

Yarışmanın jüri başkanlığını Kadınlar Teşkilatı Teşkilatlanma başkanı Ümmühan Telli yerine getirirken, diğer jüriler de bölge Tashihi Huruf sorumlusu Fatma Çakmak ve Nagold şubesi hafız Hocahanımı Hakime Pala oldu. Yarışma başlamadan önce bölge Kadınlar Teşkilatı başkanı Ayşe Akkuş’da selamlama konuşması yaparak çocukları , onların yetişmesinde emeği geçen anne , baba ve hocalarını tebrik ederek teşkilatımızın en büyük amacının gelecek nesillerinin sağlam yetişmesi olduğunu ve bu tablo ile de buna adım adım yaklaştıklarının altını çizdi.

Büyük bir heyecanla yarışan çocuklar ezberlerini mealleri ile birlikte verirken , kura ile de çıkan sûre ve meallerini okudular. Dereceye giren şubeler ve talebeler : 1. Wangen / Nisa Nur Selvi 2. Heilbronn / Rabia Fener 3. Rastatt / Selma Nayır Dereceye giren talebelere hediyeleri Ayşe Hanım ve Selma Hanım tarafından verildi. Diğer yarışmaya katılan talebelere isimlerinin yazılı olduğu hatıra bardaklar ve belgeler Bölge Kadınlar Teşkilatı sekreteri Serpil Saraç tarafından takdim edildi.