Sabahın erken saatlerinde MEF çekirdek ailesi ve her birinin komisyonu, yaklaşık 20 kişi bir araya geldiler. Kahvaltı ve tanışma faslından sonra, komisyon üyeleri kendi bölümlerini sundular. Workshoplarla birlikte kişiler arası irtibatın ve komunikasyonun önemine vurgu yapıldı. Öğleden sonra katılımcılar ikiye katlanarak, eski MEF Komisyon üyeleri, Bölge görevlileri ve Sponsorlarla birlikte devam etti.

Württemberg Bölgesi GT Başkanı Fatih Akbaş selamlama konuşmasını yaparken, MEF çerçevesinde danışmanların gerek bilgi akışıyla, gerek hal ve hareketleriyle en önemli faktör olduklarını söyledi. Üniversiteliler Birimi, MEF Proje Başkanı Fatih Kara calışmaları geri sararak, 2011 yılından itibaren, bugüne kadar nerelere gelindiğini aktardı. Württemberg Bölgesi KT Başkanı Ayşe Akkuş, MEF’ in kurulduğu ilk zamanlar, başında olarak ve bugün KT Başkanı olarak yine MEF’ in destekcisi olduğunu belirtti.

Tüm katılımcılara, gelecek için „vizyonun nedir?“ adı altında resimler çizdirilip, düşünceler tartışıldı. Hasene Başkanı Mesud Gülbahar MEF 2014′ dün Sponsoru olarak MEF 2016′ nın açılışına katılım sağlayıp, bu gibi çalışmaları her daim desteklediğini söyledi. Eski Komisyon üyelerine ve sponsorlara, geçen yıllarda MEF’ e desteği olan IGMG Ingiltere Bölge Başkanı Erol Öztürk ́ün merhum oğlu Salih Öztürk anısına teşekkür plaketi verildi.

Grup halinde resimler çekildikten sonra, kapanış Kur’an-ı Kerim’i ile MEF-Kickoffu sona erdi.