Mart Ayı Hocalar Toplantısı, Schwäbisch-Gmünd İmam Hatibi Şener Bozkurt hocanın okuduğu açılış Kur’ân-ı Kerim’i ile başladı. Akabinde Bölge İrşad Başkan Yardımcısı İlyas Nur Çakmak tarafından yoklama yapıldı. Daha sonra Esslingen İmam Hatibi Hayrullah Demirdağ hoca günün Evrad-ı Şerifini okudu. Ludwigsburg İmam Hatibi Fatih Kurtulmuşcan şubesinde yeni açılan Erkek Hafızlık hazırlık sınıfı çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Toplantının devamında HASENE Yardım derneğimiz tarafından Stuttgart’lı işadamları tarafından Nijer’de yaptırılan yetimhane ve Nijer ziyareti hakkında Programa katılan Kilim Gazetesi Sahibi Ali Batmaz ve Ali Kılıçaslan tarafından Nijer izlenimleri hakkında bilgi verildi.
Bölge Başkan Yardımcısı ve İrşad Başkanı Eyüp Esen İrşad Başkanlığı çalışmaları, üç aylar ve Ramazan hazırlıkları hakkında bilgiler verdi. Yapılan çalışmalar İçin hocalara teşekkür etti. Bölge İrşad Başkan Yardımcısı, Makine Mühendisi, İlyas Nur Çakmak Fellbach şubemizde yapılan ara elemeler ve bölge finalleri hakkında bilgi verdi.

Genel Merkezden misafir olarak gelen GM İrşad Başkan Yardımcısı Mehmet Dal hoca, hocalık mesleği ve başarılı olma konulu bir sunum yaptı. Dikek ve Temennilerin alınmasından sonra bölge başkanı Zeki Şeker hoca kapanış ve değerlendirme konuşması yaparak Hocalara teşekkür etti. İngiltere’de eğitim ve dil öğrenimine devam eden bölge hatibi olarakta dönem dönem görev yapan Furkan Kahraman hocanın okuduğu kapanış Kur’ân-ı Kerim’i ile toplantı son buldu.
Cemaat ile kılınan öğle Namazı ve yemek ikramından sonra hocalarımız şubelerine geri döndü.