27.12.2019 – 01.01.2020 tarihleri arasında Württemberg KT BYK´sı olarak Genel Merkez Hatibemiz S. Akdemir Hocamız ile Esslingen, Wangen, Pleidesheim, Nagold, Karlsruhe, Bretten, Aalen, Schw.Gmünd, Mühlacker, Sindelfingen, Waiblingen, Enzweihingen Şubelerimizde Manevi Gece Programı organize ettik ve toplamda 570 bayan cemaate ulaştık.

Açılış Kur´an-ı Kerimi ile başlayan programların devamında S. Akdemir hocamız bayan cemaate güzel enerjisi ile verimli birer sohbet sundu. Sohbette Allah rızâ´sı, camiler´de görev almanın ve üye olmanın önemine değinen hocamız, sahabe ikliminden de örnekler verdi. Allah ve Rasülünü sevmenin önemine değinirken, ne yaparsanız yapın Allah için yapın, ne verirseniz verin Allah için verin, kimi severseniz sevin Allah için sevin ve başınıza musibet veya keder ulaştığında Allah için sabredin, çünkü sabır insanı Mevlaya ulaştırır dedi.

Programlarda ayrıca İnfak 2019 Projeleri de tanıtıldı.

Sohbetten sonra kurulan zikir halkaları ile kalplerimiz huzurla dolarken geceyi toplu duâ ile taçlandırdık. Manevi Gece Programlarımız şubelerimiz tarafından yoğun ilgi görürken bu gibi programların devamlı yapmılması istendi.

Allah (c.c.) GM Hatibemiz S. Akdemir hocamızdan, hocamıza eşlik eden K. Sevinç ve R. Yazıcı hanımefendilerden, tüm katılımcılardan ve ev sahipliği yapan Şubelerimizden râzı olsun.

WÜRTTEMBERG BÖLGE
KADINLAR TEŞKİLATI