Hacı Bayram Veli Camii Ludwigsburg bu sene de geleneksel olarak her sene düzenlediği ‘‘İftar am Marktplatz‘‘ programının 12.sini 02.07.2016 tarihinde Ludwigsburger Markplatz´da büyük bir coşkuyla gerçekleştirdi. 
Geleneksel hale gelen programa insanların ilgisi oldukça yoğundu.iftara yaklaşık 2500 civarında katılım oldu.Katılan vatandaşlarımız geleneksel hale gelen programa duyduğu memnuniyeti dile getirerek bu programın devam etmesi için temennide bulundular.

İftar am Marktplatz Programına konuk olarak Stuttgart Konsolos Muavini Şeref Karafilik, IGBW Başkanı Muhittin Soylu, 28. Avrupa Kuran-ı Kerim Tilavet yarışması ikincisi İklil İlemin, 2016 Avrupa güzel Ezan okuma birincisi İsmail Melih Tuzlacı, Ludwigsburg Beauftragte für Integration und Migration-Stadt‘ı adına Anne Kathrin Müller, Evangelische Kirche din görevlisi Pfarrer Schützler, IGMG Wüttemberg Bölge Başkanı Zeki Şeker ve UETD Stuttgart Bölge başkanı Cahit Öner iştirak ettiler.

Avrupa Kuran-ı Kerim Tilavet yarışmasında ikinci olan İklil İlemin muhteşem Kuran tilavetiyle gelenlerin gönlünde taht kurdu. İftar vakti geldiğinde Avrupa Ezan okuma birincisi İsmail Melih Tuzlacı Ludwigsburg semalarını ezan sesi ile şenlendirdi. 2500 kişi büyük bir coşkuyla ve heyecanla iftarlarını açtı. İftardan sonra DİTİB Yavuz Sultan Selim Camii Ludwigsburg imamı Ramazan Çaldıran yemek duasını yaptı.

Bu sene 12.si düzenlenen ve halkın yoğun ilgisi ile geleneksel hale gelen bu İftar am Marktplatz programı Baden Wüttemberg eyaletinde düzenlenen en kapsamlı ve katılımı en yüksek olan tek program.
Ayrıca Ludwigsburg Hacı Bayram Veli Camii Başkan Yardımcısı ve İftar am Marktplatz programının Komisyon Başkanı Bünyamin Apaydın uzun süre öncesinden hazırlıklara başladıklarını dile getirerek, düzenlikleri titiz bir çalışma sonucu güzel bir iftar programı gerçekleştirdiklerini ifade etti.
Ludwigsburg Hacı Bayram Veli Yönetimi Baskanı Hayrettin Doğan ise, bu İftar am Marktplatz programı‘nın yapılmasına maddi ve manevi olarak destek veren Ana teşkilatına, Gençlik kollarına, Kadın kollarına, Kızlar teşkilatına ve bütün sponsorlara ayrı ayrı teşekkürlerini iletti.

Hacı Bayram Veli Camii yönetimine bu güzel çalışmalarından dolayı tebrik eder ve çalışmalarının devamını dileriz.

Hacı Bayram Veli Camii Ludwigsburg
Basın yayın Baskanı
Ilker Bulut