(Lütfen bu haberi beğenecek üç arkadaşınızı yoruma etiketleyin)

03.10.2018 tarihinde Lauffen Şubesinde, IGMG Milli Görüş Teşkilatı, DITIB Camii, Protestan, Katolik ve Yeni Apostolik Kiliseleri, Marktplatz ve Stadthalle arası bir barış yürüyüşü düzenlendi.

Yaklaşık 200 kişinin omuz omuza gerçekleştirmiş olduğu barış yürüyüşünde, hangi ırkdan ve dinden olursa olsun insanların ancak karşılıklı saygı ve sevgi sayesinde barışcıl bir dünya elde edebilecekleri mesaji verildi.

Lauffen Altstadt´da açılış konuşması ile başlayan yürüyüşün ilk durağı IGMG Milli Görüş Akşemseddin Camii oldu. Semih Aydoğmuş selamlama ve hoşgeldiniz konuşmasını tamamladıktan sonra Büşra Sarıcaoğlu camiyi gezdirerek tanıttı. Camii tanıtımından sonra misafirlere yemek ikramı oldu ve günün anısına herkese hediye takdim edildi.

Daha sonra toplu yürüyüş yeni apostolik kilisesine doğru devam etti ve burada bay Arne Hermann kilisenin kuruluşu hakkında bir sunum paylaştı.

Kilisenin tanıtımından sonra DITIB camiine gidildi. Lauffen DITIB Gençlik Başkanı Gurhan Eyrilmez misafirleri selamladıktan sonra ikindi namazı için Soner Şahin caminin açık alanında Ezân-ı Muhammediye´yi okudu. Müslümanlar ikindi namazını edâ ettikten sonra diğer misafirlerede cami gezdirildi ve DITIB Camii İmamı tarafından islamın beş şartı anlatıldı.

Günün son durağı Lauffen Stadthalle´de tüm kurumlar ve Lauffen Belediye Başkanı sayın Klaus Peter Waldenberger barış yürüyüşüne katılım sağlayanlara birer teşekkür konuşması yaptı.
Sayın Waldenberger: „Lauffen dinler arası barış yürüyüşü 03.10.2012 yılından bu yana gerçekleştirilmektedir. Barış Yürüyüşüne katılan kurumlar, IGMG Milli Görüş Teşkilatı, DITIB Camii, Uluslararası Kadınlar Çalışma Grubu, Protestan, Katolik ve Yeni Apostolik Kilisesi, İrticalara Yardım Çalışma Grubu.
Barış Yürüyüşü birbirimizi daha yakından tanımak anlamak ve ön yargıları kırmak için güzel bir vesile, bu yürüyüşe katılarak barış çağrısı´na destek olan herkese çok teşekkür ediyorum dedi.