01 Nisan tarihinde Lauffen Cemiyeti Üyeler toplantısı tertipledi ve birimler faaliyetleri hakkında üyelere rapor verdi. Akabinde Cemiyet Başkanı Yaşar Tokmak Toplantıda,
09 Mart Cuma günü saat 02:00 sularında kimliği belirsiz kişi/ler tarafından Lauffen Akşemseddin Camiine yönelik yapılan molotof saldırısı hakkında üyeleri bilgilendirildi.

Tokmak konuşmasında, camilere üye olmanın öneminden bahsederken camilerin ve yöneticilerin sadece maddi değil manevi boyuttada üyelerimizin desteğine ihtiyacı var.
Yapılan bu saldırılara karşı yılmayıp Üye çalışmalarımızı hızlandırarark camimizi dahada aktif ve güçlü hale getirmeliyiz dedi.
Ayrıca yapılan saldırıda Hocaefendi´nin ikamet ettiği lojman bölümü ağır zarar gördüğü için yeni lojman aranıldığı bildirildi.

Lauffen Şubesi Başkanı Yaşar Tokmak, bu üzücü olayın ardından bizlerin yanında olup ilgi ve alakalarından dolayı başda IGMG Genel Merkez Başkanımız Kemal Ergün, Bölge Başkanımız Zeki Şeker ve Stuttgart Baş Konsolosumuz Ahmet Akıntı bey´e çok teşekkür ediyoruz.
Allah camilerimizi ve cemaatimizi korusun birdaha böyle bir olayın yaşanmamasını temenni ediyoruz diyerek sözlerini tamamladı.