09.03.2018 cuma sabahı sonrasında yapılan saldrı sonrasında birlik beraberlik mesajı verildi.

IGMG Württemberg Bölgemizin Lauffen Akşemsettin Camisine 09.03.2018 Cuma günü saat 02.00 sularında kimliği belirsiz kişi yada kişilerce molotofla kundaklanmış olup, cemiyetimizde maddi hasar oluşmuştur.

Stuttgart Baş Konsolosumuz Ahmet Akıntı bey ve Württemberg Bölge Başkanı Zeki Şeker bey Lauffen Akşemsettin Camisini ziyeret ettiler. Cuma namazında kısa konuşmalar yapan Stuttgart Baş Konsolosumuz Ahmet Akıntı bey ve Württemberg Bölge Başkanı Zeki Şeker bey yapılan menfur saldırıyı kınadılar ve faillerinin biran önce yakalanıp gerekli cezayı almalarını istediler. Konuşmaların sonunda geçmiş olsun dileklerini cemate ilettiler.

Öğlen vaktinden sonra Lauffen şerhir sakinleri Akşemsettin Camisini ziyaret ettiler. Yaklaşık gelen 100 ziyaretcinin arasında farklı kiliselerden papazlar da bulundu. Lauffen sakinleri Akşemsettin Camii Başkanı Yaşar Tokmak bey ve idaresine geçmiş olsun dileklerini bildirdiler ve yapılan bu hain saldırıyı kınadılar.

Lauffen sakinleri Yaşar tokmak beyin kısa bir konuşmasından sonra yizaretcilere çay ikramında bulunuldu ve sonrasında ziyaretciler hasar gören alana üzgünlüklerini ifade eden çicek koydular ve mum bıraktılar. Laufen Belediye Başkanı Klaus-Peter Waldenberger Cumartesi günü ziyarette bulundu ve geçmiş olsun dileklerini iletti.