Her yıl bölgemizde geleneksel olarak yapılan Kur’ân Yıldızları Programları Bölge İrşad Başkanlığının öncülüğünde Wangen ve Heilbronn Şubelerimizin ev sahipliğinde yapıldı.

Wangen Kuba cami irşad başkanı Ramazan Dağ´ın sunduğu program saat 18.00’de cami İmam hatibi Enes Saraç tarafından okunan açılış Kur’ân-ı Kerimi ile başladı. Şube Başkanı Fatih Demirel´in yapmış olduğu selamlama konuşmasının ardından Peygamberimizin Yıldızlarım dediği sahabelerin anlatıldığı Programa ev sahipliği yapmaktan dolayı memnuniyetini dile getirerek emeği geçenlere teşekkür etti.
Wangen’deki program gençlerin okuduğu ilahiler ile devam etti. Arkasından bölge irşad başkanı Eyüp Esen konuşma yapmak üzere sahneye çıktı. Konuşmasında bu tür programlar ile insanları şuurlandırma noktasında birlikte gayretlerin devam edeceğini söyledi ve Şube Başkanımızın şahsında katkı sağlayan herkese teşekkür etti. Daha sonra Sebahattin Uçar hoca yaklaşık bir saati aşkın Saad b. ebi Vakkas (r.a) hayatını anlattı. Wangen’deki program bölge tanıtma başkanı İsmail Yazıcı hocanın okuduğu Kur’ân-ı Kerim ile son buldu.

Aynı gün akşam saat 21.00’de Heilbronn şubemizin ev sahipliğinde Muhammed Bayman’ın okuduğu açılış Kur’ân-ı Kerimi ve arkasından şube başkanı İzzet Ekinci’nin Selamlama konuşması ile program başladı. Bölge İrşad Başkanı Eyüp Esen Heilbronn’daki katılımcılarada kısaca selam verdi. Şube başkanı ve idarecilere, programı organize eden şube irşad başkanı Sıddık Bayman ve Gençlik Teşkilatına teşekkür etti. Sebahattin Uçar hoca yaklasik 90 dakika boyunca Sad b. ebi Vakkas (r.a.) hakkında katılımcılara hitab etti. Program İmam Hatibi Necati Uzun hocanın okumuş olduğu kapanış Kur’ân-ı Kerimi ile son buldu.